По всій території Україні буде запроваджено цілодобовий ваговий контроль

0

Найближчим часом на дорогах України функціонуватимуть 40 стаціонарних вагових комплексів для забезпечення захисту доріг від руйнування. На них працюватимуть інспектори Укртрансбезпеки спільно з Нацполіцією та під контролем Служби безпеки України.

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

“Захищати дороги не менш важливо, ніж їх будувати. Ми плануємо ефективно виявляти й контролювати факти порушення габаритно-вагових параметрів через виключення людського фактора із безпосереднього процесу зважування. Наша мета – здійснювати цей контроль цілодобово. 5 комплексів габаритно-вагового контролю вже працюють на дорогах навколо Києва в цілодобовому режимі. Аналогічна робота ведеться в Одесі, Умані, Миколаєві, інших містах. Найближчим часом 40 стаціонарних комплексів працюватимуть на дорогах України”, – наголосив Міністр.

Він додав, що на розгляд Уряду також будуть внесені зміни, які передбачають залучення до роботи інспекторів Укртрансбезпеки представників місцевих органів влади. “Таким чином ми приєднаємо до цього процесу місцеві органи влади, тому що вони, в тому числі, зацікавлені захищати свої дороги”, – пояснив Криклій.

Нагадаємо, усього до кінця 2020 року по всій території України працюватимуть 54 комплекси автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion (“Зважування у русі”) для забезпечення захисту доріг від руйнування. На їх базі також може бути запущена система автоматичного стягнення штрафів.