Скоротився обсяг перевезень зернових вантажів залізничним транспортом

0

Обсяг перевезень зернових вантажів залізничним транспортом у травні цього року досягнув одного з найнижчих показників за два останні маркетингові роки.

Про це повідомляє zernovoz.ua.

Відповідно до даних «ГІОЦ» АТ «Укрзалізниця», обсяг перевезень зернових і продуктів перемолу в травні знизився на 29,6% в порівнянні з квітнем поточного року і на 32,1% в порівнянні з травнем 2019 року.

Серед причин такого зниження виділяють:

  • Сезонне зниження активності на ринку зернових: виробники намагаються притримати залишки продукції вичікуючи кращої ціни, а трейдери переводять  фокус на новий урожай;
  • Активніший експорт продукції АПК в першій половині поточного МР;
  • Зростання частки автомобільного транспорту в доставці зернових вантажів до портів, що відмічається з грудня 2019 року.

Структура перевезень за напрямками залишилась майже без змін. У порівнянні з квітнем незначно зросла лише частка вантажів, що припадає на внутрішні перевезення, зазначають аналітики zernovoz.ua. Стабільно домінує експортний напрям.

“Найбільші «зернові» станції в травні 2020 року відправили 447,6 тис. тон вантажу, що становить 22,8% від загальної кількості. А десять найбільших станцій – отримувачів зернових вантажів, прийняли 1 788,0 тис. тон всіх відправлених зернових, або 91,3% від загальної кількості” – йдеться в повідомленні.

Скоротився обсяг перевезень зернових вантажів залізничним транспортомСкоротився обсяг перевезень зернових вантажів залізничним транспортом