Частина території України має критичні умови зволоження

0

Стан вологозабезпечення озимих і ярових колосових культур в багатьох областях України залишається незадовільним.

Про це йдеться в огляді Інституту агроекології й природокористування НААН, пише АПК-Інформ.

Насамперед, дану ситуацію експерти пов’язують з досить низьким запасом вологи за зимово-весняний період 2019-2020 років та аномально високою температурою на початку літа. Усе це спричинило значні втрати вологи на непродуктивне фізичне випаровування на полях  пізніх просапних культур та спрацювання її запасів в метровому шарі грунту в результаті  вегетації озимих культур.

Станом на 7 червня на всій території України умови зволоження залишалися критичними. Завдяки опадам в останній день травня спостерігалося деяке  покращення умов зволоження поверхневого шару (0-5 см), але вже через тиждень вміст вологи знову зменшився, особливо в Одеській, Вінницькій, на півдні Донецької області та в Криму.

Як показав порівняльний аналіз просторового розподілу частки доступної вологи в ґрунті з 24 травня до 7 червня 2020 року, умови зволоження за цей період покращились, особливо в північних регіонах країни. Однак аналіз значень частки доступної вологи в ґрунті на 7 червня показав, що для 7 областей України цей показник не перевищує значення 40%.

«Тобто майже на третині території України продовжують зберігатися критичні умови зволоження, оскільки частка доступної вологи в ґрунті нижче 40% є стресовою для розвитку більшості сільськогосподарських культур. Найбільш критичні умови зволоження спостерігаються в Одеській (<20%), Миколаївській (<20%), Херсонській (20-30%), Кіровоградській ( 20-30%) областях та в Криму ( 20-30%)», – уточнили експерти.