В Україні посилять габаритно-ваговий контроль на автошляхах

0

В Україні необхідно посилити протидію порушенню габаритно-вагових норм на автошляхах.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в ході селекторної наради з даного питання, пише АПК-Інформ.

У ході наради прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про плани з 1 жовтня цього року на 200 осіб збільшити кількість інспекторів державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), які чергуватимуть на дорогах. Зараз по всій країні їх 141. Також на дорогах діють 9 комплексів вагового контролю. До 25 червня їх буде 19, а з 1 жовтня – 78.

Шмигаль підкреслив, що Кабмін передав до Комітету Верховної Ради законопрєект, що передбачає надання можливості органам місцевої влади встановлювати автоматичні комплекси габаритного контролю. Частину штрафів буде запропоновано направляти до місцевих бюджетів для відновлення доріг.

Водночас міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що в силу законодавчих обмежень працівники Укртрансбезпеки не можуть самостійно контролювати дотримання габаритно-вагових обмежень і ефективно діють лише у співпраці з поліцією. Тож глава МВС запропонував передати патрульній поліції функції контролю дотримання безпеки на дорогах, у тому числі – габаритно-вагового контролю.

За підсумками наради  Володимир Зеленський дав завдання МВС забезпечити можливість виконання Нацполіцією функції Укртрансбезпеки з контролю габаритно-вагових обмежень. Також президент запропонував приєднатися до протидії перевантаженості доріг і Службі безпеки України.

«З завтрашнього дня нам потрібно спільно працювати, щоб зберегти наші дороги. Немає сенсу будувати дороги, які відразу ж руйнують. Потрібно зберегти те, що маємо, і примножити новою якісною інфраструктурою. Тоді «Велике будівництво» допоможе кожному українцю», – резюмував він.