У МЕРТ звернулися з пропозицією спростити безкоштовну передачу харчових продуктів на корм тваринам

0

Асоціація постачальників торговельних мереж внесла пропозицію до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства стосовно законодавчого врегулювання безкоштовного передання продуктів харчування, термін придатності або продажу яких закінчився, на корми тваринам.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів економічний експерт Олексій Дорошенко, пише agroportal.ua.

Як зазначив пан Олексій, нині за передання продуктів харчування потрібно сплатити податок на прибуток із усієї суми продуктів, які передаються,

«Чинне законодавство передбачає утилізацію продуктів, термін придатності яких завершився. Така утилізація є платною та виконується спеціалізованими організаціями. Частину продуктів виробники переробляють, якщо це є безпечним і дозволено», — пояснив він.

На практиці ж, написав експерт, більшу частину продуктів, яка залишилася після закінчення терміну придатності, не утилізують, а використовують повторно або викидають на смітники та звалища.

«Цього року ми вперше бачили продукцію, яку викидали фермери через неможливість її реалізації, оскільки ринки були закриті. Тому створилися умови для вирішення цього питання.

Пропонується дозволити передавати продукти в зоопарки та притулки для тварин безкоштовно. На сьогодні, за чинним податковим законодавством, торговельна мережа або компанія, яка хоче передати зоозахисникам продукти, повинна сплатити податок на прибуток із усієї суми продуктів, які передаються, а не з суми прибутку.

І це стає на заваді всім, хто хоче стати благодійником. Зміни дадуть можливість отримувати їжу в достатній кількості всім, хто опікується тваринами», — переконаний Олексій Дорошенко.

Він нагадав і про  корми для свиней, які завдяки сучасним технологіям можна створити з усього, що не з’їла людина. Вартість таких відходів — 2000 грн за тонну. Є тіньовий ринок таких кормів, але їхня кількість недостатня, зазначив Дорошенко.

«І це стримує розвиток свинарства, де Україна залишається імпортером. Ми завжди були імпортерами м’яса, а декілька років тому стали ще й великими імпортерами сала», — додав економічний експерт.