Вартість молока впала на 20%

0

За тиждень закупівельна ціна на молоко в традиційно “молочних” регіонах України впала на 20% і подекуди досягла рівня рентабельності.

Про це пише agronews.ua.

За даними milkua.info, у Чернігівській області молоко 2 класу у селян приймають по 4 грн/кг, у Вінницькій – по 4,5 грн/кг. Хоча ще у 2-й декаді травня було й по 5,50 грн/кг.

Водночас молоко 2 класу у великих сільськогосподарських виробників закупівельники беруть за ціною на 30-80% вищою, ніж аналогічної якості в селян.

Станом на 22 травня 2020 року в тій же Вінницькій області ціна звкупівлі молока в сільськогосподарських підприємств становила 9 грн/кг. У Київській – теж 9 грн/кг, у Запорізькій – 7,9 грн/кг, Миколаївській – 7 грн/кг, Чернігівській – 6,7 грн/кг.

Молоко 1 сорту заготівельники беруть у великих товарних виробників за ціною 10,8 грн/кг.

Така розбіжність у закупівельній ціні на молоко для селян і великотоварних виробників призводить до того, що утримувати корів у селянських господарствах стає невигідно. Фактично, мова йде майже про покриття собівартості.

Так як прибуток з молока в селян мізерний, це призводить до стійкої тенденції на зменшення поголів’я корів на селянських подвір’ях, яка стабільно прослідковується вже 12 місяців поспіль.