Уряд не вводитеме обмежувальних норм для експортерів зерна

0

До кінця поточного сезону Мінекономрозвитку України не планує вводити ніяких адміністративно-обмежувальних норм, які стосуються експортерів зерна.

Про це в ході онлайн-конференції Grain & Maritime days Online повідомив президент УЗА Микола Горбачьов, пише АПК-Інформ.

«Вісім років тому трейдери зерна вперше підписали меморандум з урядом щодо граничних обсягів експорту зерна на сезон. Ми взяли на себе зобов’язання, що не будемо експортувати більше, ніж прописано в даному документі. Звичайно, подібне самообмеження не є найефективнішим способом вести торгівлю, однак на даному етапі, я вважаю, що це набагато краще, ніж вводити квотування, де з незрозумілих схемам, можливо, навіть корупційних, отримуватимуть можливість експортувати особливо обрані компанії», – зазначив він.

Як розповів Горбачьов, на зустрічах з представниками бізнесу та уряду щотижня обговорюється актуальна ситуація і трейдери подають свої плани експорту. Попри те, що експорт пшениці вже досяг обумовленої в меморандумі цифри (20,2 млн тонн), відвантаження зернової триватиме і, за оцінкою УЗА, складе близько 20,5 млн тонн.

«У зв’язку з тим, що в Україні хороші погодні умови, внутрішнє споживання пшениці становить близько 8 млн тонн, із яких 4 млн тонн – виробництво хліба, то проблеми з дефіцитом не існує. Тому Мінекономіки буде видавати необхідні сертифікати, щоб ми продовжили експорт», – пояснив президент УЗА.