60% компаній знадобиться до одного року на відновлення після карантину – ЄБА

0

У період з 12 по 21 травня 2020 року Європейська Бізнес Асоціацяї опитала 105 керівників членських компаній ЄБА з приводу того, як швидко вони зможуть відновити свою бізнес-активність, з якими фінансовими результатами виходять з карантину та скільки часу знадобиться на досягнення докарантинного рівня розвитку бізнесу. 

Про це повідомляє прес-служба асоціації.

35% з опитаних компаній готові відновити офлайн роботу або ж повернутися до офісу в травні, 34% – у червні.  16% опитаних повідомили, що вже відновили роботу або зовсім не припиняли її на період карантину у зв’язку з особливостями діяльності компанії. Інші 15% поки не планують повернення до офісу або ще не визначилися з остаточною датою.

Що стосується організації роботи в офісі, то 42% планують впровадити гнучкий або позмінний графік роботи, ще 13% рекомендуватимуть своїм працівникам продовжувати роботу з дому. 20% компаній готуються до поетапного виходу на роботу, починаючи з 25% працівників в офісі з можливим збільшенням до 50%. Ще 17% підприємств готові до виходу 50% співробітників з перших тижнів з можливим розширенням до 75%.

Базуючись на досвіді останніх декількох місяців, 62% директорів повідомили, що розглядають варіант повної чи часткової зміни режиму віддаленої роботи на постійній основі. Більшість з них готові дозволити до 50% персоналу працювати віддалено.

Також 62% респондентів відповіли, що їм вдалося зберегти заробітну плату працівникам у незмінному вигляді. Скорочення заробітної плати торкнулося 23% компаній, а 7%  навпаки збільшили заробітну плату для деяких категорій працівників. У 3% випадків деякі категорії працівників пішли в неоплачувану відпустку.

Зберегти персонал компанії у незмінному складі вдалося 82% бізнесів, 8% навіть зараз шукають нових працівників. Інші 11% були вимушені скоротити свій штат.

Щодо фінансових результатів двох місяців карантину, то більшість бізнесів повідомляють про втрати. 36% опитаних зазнали до 20% втрат від доходів, 28% – на рівні 20-50%, і 18% – 50-75% втрат. Лише 11% повідомили, що жодних змін не відбулося, а 3% змогли збільшити дохід до 20%.

На думку підприємців, топ-заходів підтримки, які наразі потребує бізнес, виглядає таким чином:

  • зниження податкового навантаження на фонд оплати праці;
  • запровадження виплати допомогу працівникам за рахунок Фонду соціального страхування з 1 дня хвороби працівника;
  • скасування штрафів за порушення податкового законодавства до кінця року.

Щоб досягнути докарантинного рівня розвитку, 20% підприємців вважають, що знадобиться шість місяців, 39% – близько одного року. Ще 17% знадобиться два роки, а 7% – більше двох років. Ще 10% не можуть спрогнозувати необхідний час на відновлення, а решта 4% не втратили темпи розвитку за час карантину.

«Очевидно, що протягом наступних одного-двох років нам доведеться розбиратися з наслідками цієї вимушеної зупинки роботи бізнесу та працювати в посиленому режимі. Будемо сподіватися, що епідеміологічна ситуація буде сприятливою, і компанії зможуть вже зараз перейти до етапу відновлення без повторення карантинного сценарію», – зазначила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.