Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)
Техніку виробництва New Holland Agriculture можна побачити практично у кожному господарстві. Тривалий час у вітчизняних аграріїв ця компанія асоціювалася, головним чином, із зернозбиральними комбайнами. Але останнім часом дедалі більшу увагу привертають саме трактори цього всесвітньовідомого виробника. Відбувається це завдяки тому, що трактори New Holland зорієнтовані на виконання всього комплексу робіт: від підготовки ґрунту та сівби і до збирання та транспортування врожаю. У тракторах цієї компанії гармонійно поєднуються інноваційні технічні рішення, електронні технології, висока паливна економічність, максимальний комфорт, безпека й універсальність. Саме це вигідно вирізняє трактори New Holland з-поміж інших виробників аналогічної продукції, а їхня популярність зростає з кожним роком.
Не є винятком і українські поля, де кількість тракторів New Holland постійно збільшується. Приємно констатувати, що найновіші трактори New Holland моделі T7.315, які на провідній міжнародній виставці Agritechniсa-2015 отримали всесвітнє визнання і були відзначені нагородою «Машина року 2016», уже з’явилися в Україні. Першою ці велетні пропонує своїм клієнтам компанія «АГРОТЕРРА», яка є дилером New Holland Agriculture у західних областях нашої держави. Нам вдалося відвідати Львівську філію компанії «АГРОТЕРРА», поспілкуватися з її керівником Романом Юзвяком та дізнатися його думку щодо тракторів T7.315.
Ось що він нам розповів: – Сучасні трактори мають відповідати цілому комплексу агротехнічних вимог, найважливішими серед яких є прохідність, тягово-зчіпні властивості, маневреність, плавність руху, діапазон швидкостей та ощадна дія рушіїв на ґрунт. Усім цим вимогам відповідають трактори T7.315, на яких встановлені дизельні двигуни робочим об’ємом 6728 см3 та які за частоти колінчастого вала 2100 об./хв розвивають номінальну потужність 300 к.с., а максимальна становить 313 к.с.
Характерним для двигунів є той факт, що максимальний крутний момент 1282 Н*м вони підтримують у досить широкому діапазоні частоти обертів двигуна – від 1200 до 1700 об./хв. Це вигідно вирізняє їх із-поміж інших аналогічних агрегатів цього класу потужності. Задля відповідності стандартам викидів Tier 4B двигуни оснащено технологією селективно-каталітичної нейтралізації відпрацьованих газів.
На тракторах T7.315 встановлена безступінчаста коробка передач CVT Autocommand з подвійним зчепленням, що дає змогу плавно змінювати швидкість від 30 м/год до 40 км/год. Ця система передає крутний момент без розриву потоку потужності. Завдяки цьому трактор незалежно від навантаження працює з постійною швидкістю. Для забезпечення якомога ефективного використання потужності трактора трансмісія автоматично підбирає необхідне передаточне число, що дуже важливо під час виконання, наприклад, сівби.
Робочим обладнанням тракторів T7.315 є гідравлічна система та вал відбору потужності. Насос гідравлічної системи має продуктивність 165 л/хв, а для приводу машин стандартно передбачено до 8 пар гідровиводів (до 5 задніх та до 3-х середніх пар). Максимальна вантажопідйомність задньої навіски становить 11,6 т, а передньої – 5,8 т. Встановлений ECO BВП дає змогу суттєво заощадити паливо, оскільки необхідні обороти ВОМ 540/1000 можуть досягатися не лише за 2200 об./хв, а і за 1600 об./хв. На замовлення трактор можуть обладнувати переднім ВВП.
– Приємно, – продовжує пан Роман, – що конструктори New Holland приділяють велику увагу безпеці та комфорту оператора. Кабіна тракторів T7.315 обладнана відповідно до останніх вимог. Вона має комфортні шкіряні сидіння на пневматичній подушці з підігрівом та обдуванням, із 5-ма режимами регулювання, які автоматично підлаштовуються під вагу оператора. Велика площа вікон кабіни забезпечує чудову оглядовість. Кабіна обладнана системою кондиціювання та підігрівання повітря.
Комфорт та зручність у роботі створюється за допомогою багатофункціонального джойстика. Завдяки великому монітору IntelliView™ IV (діагоналлю 26,4 см), який встановлений на підлокітнику SideWinder II, всі органи управління розміщені під рукою, що значно поліпшує та підвищує швидкість роботи оператора. Наявність зовнішніх органів керування задньої навіски і ВВП робить приєднання агрегатів до трактора надзвичайно швидким, безпечним та зручним. У разі потреби освітлення спереду й позаду трактора забезпечують 16 LED фар, тож механізатор завжди почуває себе наче у світлу сонячну днину, – підсумував Роман Юзвяк.