Зо останні 9 років картоплярі України нарешті отримають допомогу – Лещенко

0

Проект постанови, який передбачає надання державної підтримки виробникам картоплі, уже передано до Кабінету Міністрів на фінальну стадію її прийняття. Міністерство юстиції попередньо вже провів правову експертизу цього документу і дав позитивну оцінку.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Як зазначив Міністр агрополітики Роман Лещенко, цьогорічна розроблена постанова –  фактично пілотний проект підтримки для працівників галузі, який закриває їхні потреби, про які вони просили торік. Йдеться про безповоротну компенсацію до 50% на будівництво картоплесховищ, цехів. Створення комфортних умов ринку для виробників.

«Ми маємо дати виробникам картоплі впевненість, що держава піклується про них, підтримує їхню галузь. І що нарешті за останні 9 років вони отримають від держави підтримку. Це одне із важливих завдань цього проекту. Ми переконані в його успішній реалізації  і плануємо вже на його базі у 2022 році закласти масштабнішу програму та показати всім приклади ефективного господарювання, формування доданої вартості та розвитку сучасної інфраструктури», – наголосив Лещенко.

Він також окреслив основні пріоритети Уряду в питанні розвитку галузі:

  • розвиток ринкової інфраструктури (будівництво та модернізація картоплесховищ, нові переробні потужності);
  • збільшення обсягів виробництва продукції з високою доданою вартістю;
  • посилення України на світовому ринку с/г продукції та продовольства;
  • повне забезпечення внутрішнього ринку України насіннєвою картоплею (у тому числі насіння сортів української та іноземної селекції, а також продовольчою столовою картоплею та сировиною картоплі на переробку).

Нагадаємо, торік Президент України Володимир Зеленський пообіцяв взяти під особистий контроль ситуацію у вітчизняному картоплярстві. Так як за останні роки ця галузь зазнала втрат і українці були змушені їсти картоплю з Росії, Білорусії. Тоді ж віце-президент Української асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко наголосив, що вже 9 років держава не давала ніякої підтримки для власних виробників і попросив сприяння у Президента щодо реалізації проекту з можливістю, зокрема, відшкодування 25% вартості будівництва овоче- та картоплесховищ, надання по 20% компенсації на придбання та установку обладнання для доробки.