Знижуються ціни на олії

0

Українська соняшникова олія продовжує дешевшати. Ціни попиту опустилися до рівня листопада і становлять 690-700 $/т FOB.

Про це повідомляє Agronews.

Аналітики електронної біржі зазначають, що в очікуванні подальшого падіння цін покупці стримують закупівлі.

Зниження цін на олії – світовий тренд, під тиск якого підпала й вітчизняна олійна галузь. Травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії впали на 3,1% до найнижчого з 8 листопада рівня 2543 рінггітів/т або 611 $/т. На ціни тисне можливе зниження попиту на тлі збільшення виробництва пальмової олії, яке в Малайзії протягом 1-20 лютого виросло на 17,4% в порівнянні з аналогічним періодом січня.

Травневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго обвалилися на 3,7% – до 656,1 $/т, а ціни на сою впали лише на 2% – до 325 $/т завдяки надіям на активізацію закупівель Китаєм.

Спотові ціни на рапсове масло в Нідерландах впали на 10-14 €/т – до 788-790 €/т, тоді як ф’ючерси на ріпак опустилися на 7,5 €/т – до 392,5 €/т.

У зв’язку із введенням карантинів у багатьох регіонах через розповсюдження китайського коронавірусу, відновлення попиту на рослинні олії відбуватиметься повільно, адже кількість туристів і, відповідно, споживання зменшиться.