Зернова спільнота сподівається на відновлення відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку

0

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №2446, яким пропонується  внести зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур.

Про це повідомляють представники Комітету олійних та зернових культур Європейської Бізнес Асоціації, які неодноразово наголошували на важливості невідкладного прийняття законодавчого рішення про відновлення відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку.

Даний законопроект дає можливість відновити справедливі умови оподаткування та добросовісної конкуренції на аграрному ринку.

Нагадаємо, що ситуація з експортом сої та ріпаку, які є одними з найбільш експортно-орієнтованих культур, почала негативно змінюватися в останні роки. Причиною сталоприйняття у грудні 2017 року Верховною Радою України так званих «соєво-ріпакових правок», які позбавили виробників та експортерів права отримувати державну фінансову підтримку через механізм відшкодування ПДВ при експорті сої (з 01.09.2018 до 31.12.2021) та експорту насіння ріпаку (з 01.01.2020 до 31.12.2021).

Також з 1 вересня 2018 року почали діяти додаткові норми, запроваджені Законом 2440-VIII, якими було повернуто право відшкодовувати ПДВ, але лише для підприємств-виробників, які самостійно вирощують вищевказану продукцію на сільськогосподарських землях. Компанії-експортери, які не мають статусу сільгоспвиробника, так і залишилися поза системою відшкодування ПДВ, що фактично виштовхнуло їх із ринку, а сам ринок зробило менш конкурентним.

Такі сьогоднішні норми, суперечать Директиві Ради ЄС №2006/112/ЄС від 28 листопада 2006 року про спільну систему податку на додану вартість, яка не передбачає обмеження права певних категорій суб’єктів господарювання на відшкодування ПДВ за здійснення експортних операцій.