Заборона на ввезення рослинної продукції без фітосанітарного сертифіката від ЄС

0

Від 14 грудня ЄС заборонив ввозити рослинну продукцію без фітосанітарного сертифіката з третіх країн. Винятком є ананаси, кокоси, дуріани, банани та фініки. Заборона стала наслідком зміненого регламенту 2016/2031 Європейського парламенту, що стосується правил імпорту товарів з третіх країн до Європейського Союзу.

Про це повідомляє UkraineFood.org з посиланням на AgroTimes.

Вчені вважають цю заборону виправданою.

«Щодня служби інспекції рослин в Європейському Союзі отримують сигнали про нові загрози, у тому числі у вигляді личинок комах чи грибів, невідомих до цих пір у цих районах, які загрожують культивованим там рослинам», – зазначає професорка Сільськосподарського університету в Кракові (Польща) Моніка Беняш.

Згідно з її слів, новою загрозою для фруктових садів у Європі є дрозофіла Сузукі, яка відкладає яйця не в зібрані плоди, а в ті, що ростуть на деревах. Як наслідок, бродить ціла плантація. Як ствержує пані Моніка, цей вид дрозофіли вже досяг південної Європи, у Польщі його зараз немає.

Небезпечні види для тепличних культур в Європейському Союзі, в т.ч. хижі клопи, потрапляють з Індонезії та Малайзії, наприклад, у вигляді яєць.

Заборона також стосуватиметься ввезення насіння з-за меж ЄС. Адже випадково можна зустріти бур’яни, які можуть швидко розмножуватися і бути дуже небезпечними для сільськогосподарських культур.