Відтепер договори оренди землі можна зареєструвати в он-лайн режимі

0

Сьогодні, 6 грудня, Міністерство аграрної політики та продовольства України разом із Міністерством юстиції, Державним агентством з питань електронного урядування та Фондом Східна Європа презентувало електронну послугу з Державної реєстрації договорів оренди землі.

За словами Першого заступника Міністра юстиції Наталії Бернацької створення он-лайн Державної реєстрації договорів оренди землі – один з багатьох кроків Уряду, спрямованих на боротьбу з аграрним рейдерством. Це технічне рішення, що встановило електронну взаємодію між Державним земельним кадастром та реєстром прав на нерухоме майно (з єдиною базою даних) і унеможливлює «людський фактор», а саме – зменшення відносин громадяни-чиновники, автоматично перевіряє наявність та інформацію щодо кожної конкретної земельної ділянки.

Тож, власник земельної ділянки (паю) відтепер може он-лайн, не виходячи з дому, зареєструвати договори оренди. Для цього потрібно зареєструватися на сайті «Он-лайн будинок юстиції» https://online.minjust.gov.ua, відсканувати договір оренди та підкріпити інформацію власним електронним цифровим підписом.

Якщо виникає невідповідність в інформації під час реєстрації, система видасть помилку і зупинить процес реєстраційної дії, відтак, це унеможливлює фальсифікацію документів, зловживання з земельними ділянками. Послуга електронної реєстрації поки що запроваджена лише для 11 областей та вже через декілька місяців працюватиме по всій території країни.

 

https://online.minjust.gov.ua/

                                                Для переходу на сайт, натисніть на зображення