Відкриття ринку землі: що чекає на українців

0

Відкриття ринку землі заплановано на 1 липня 2021 року. 

Про це йдеться на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

“Дуже важливо, що політичні сили змогли знайти консенсус, внести додаткові запобіжники в проект закону та відкрити нову сторінку в українській історії. Зараз наше головне завдання – підготуватися до відкриття ринку землі і створити всі необхідні умови для того, щоб фермер отримав доступ до кредитних ресурсів, не допустити рейдерства і встановити такі правила гри, які б дозволили створювати нові робочі місця на землі й розвиватися аграрному сектору. Ми розпочинаємо консультації з аграріями та створюємо спеціальну робочу групу по імплементації цього закону”, – прокоментував прийняття закону про ринок землі очільник МЕРТ Ігор Петрашко.

Законопроєкт визначає ключові параметри функціонування ринку землі.

Ним передбачається поетапне запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення:

  • з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року покупцями земель сільськогосподарського призначення зможуть бути лише фізичні особи – громадяни України;
  • з 1 січня 2024 року покупцями зможуть бути також і юридичні особи.

Також до 1 січня 2024 року для громадян діятиме обмеження на набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності законом.

Крім того, передбачається заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності. Вони залишаться державним стратегічним резервом.