Відбувся навчально-демонстраційний семінар на Digital Field: “Прибуткові Ярі” – пошук ефективних рішень в кризових умовах

0
default
18 серпня 2023 року, Київська обл., Бориспільский р-н 

На базі AgriLab відбувся навчально-демонстраційний семінар проекту Digital Field під назвою “Прибуткові Ярі”, 18 серпня. Захід зосереджувався на пошуку ефективних рішень в умовах кризи і зібрав понад 100 учасників. Серед них були представники аграрного сектору, агровиробники, технічні експерти та всі, хто цікавиться останніми тенденціями у сфері аграрного виробництва.

Провідні агровиробники-спікери заходу ділилися своїм власним досвідом впровадження елементів точного землеробства і використання ефективних технологічних рішень:

Геннадій Гадзовський, який є власником господарства ТОВ «Васюти», розповів про їхній досвід удосконалення і шлях до точного землеробства.

Юрій Лисак, головний агроном ГК «Агро-Регіон», поділився своєю баченням ефективного застосування елементів точного землеробства для раціонального управління ресурсами.

Андрій Атрощенко, агроном ТОВ «Деснянська Зорі», розкрив практичний досвід використання дронів-оприскувачів при обробці соняшнику та кукурудзи.

Тарас Пилипака, регіональний менеджер з продажу компанії Trimble, розповів про особливості використання цифрових даних: від розпорошеного “хаосу” на полі до прямолінійних рядків з максимальною точністю роботи.

Представник партнера проекту Digital Field – компанії Precision Planting Україна, Роман Чвартацький, детально розкрив етапи проходу сівалки та пояснив, як ці етапи впливають на потенціал врожайності культур.

Важливою частиною заходу стала панельна дискусія під модерацією власника ТОВ «Інфоіндустрія» Дмитра Гордійчука на тему “Як отримати максимальну агрономічну та економічну вигоду від добрив і біопрепаратів?” Під час цієї дискусії виробники та досвідчені фермери обмінювалися своїми думками, практичними знаннями та ефективними рішеннями. В обговоренні брали участь такі експерти аграрії, як Гірман Олександр головний агроном ІМК, Юрій Лисак головний агроном ГК «Агро-Регіон», Геннадій Гадзовський ТОВ «Васюти», Володимир Махота головний агрохімік AgriLab, а також представники компаній Квадрат, Агропартнер, Агротехносоюз, Екоорганік та Українська Агропромислова Група.

Серед основних акцентів демонстраційно-польової частини були:

  • Проведення досліджень, спрямованих на використання рідких азотних і стартових добрив та біопрепаратів на врожайність кукурудзи та соняшника від компаній БТУ Центр, Квадрат, Агропартнер, Агротехносоюз, Екоорганік та Українська Агропромислова Група.
  • Дослідження, спрямовані на оцінку впливу різних варіантів посіву від Precision Planting Україна. Комерційний агроном Володимир Антонюк презентував результати впливу формування борозни на реалізацію потенціалу насінини і розвиток рослин і початків кукурудзи. 
  • Практична демонстрація використання агродронів XAG від компанії DroneUA, що дозволила наглядати за станом поля та здійснювати необхідні заходи з обробки ззр і біопрепаратами.
  • Знайомство з передовими генетичними рішеннями в рослинництві, представленими на прикладі гібридів кукурудзи та соняшника від компанії LG Seeds Ukraine, що дає можливість досягнути високих показників врожайності та якості.

 

Ці акценти дозволили учасникам зануритися в практичні аспекти розвитку сучасного аграрного виробництва та ознайомитися з новітніми технологіями та рішеннями у цій галузі.

Кульмінаційним моментом заходу була присутність експертів з національного реєстру рекордів України, які визнали встановлення рекорду України, а потім цей досягнутий результат було офіційно зафіксовано в Національному реєстрі України: «Найбільша площа композиції ТРИЗУБА та надпису “СЛАВА УКРАЇНІ!” у посіві кукурудзи, створені за допомогою технологій точного землеробства». Організатори цього рекорду компанії AgriLab, разом з партнерами Precision Planting Ukraine, LG Seeds Ukraine, БТУ-Центр і DroneUA, були відзначені відповідними сертифікатами про встановлення рекорду.

Цей навчально-демонстраційний семінар виявився подією важливого значення для аграрної галузі, де учасники мали можливість обмінюватися досвідом та знаннями, спрямованими на покращення продуктивності та стійкості бізнесу навіть в умовах невизначеності та викликів.