В Україні запустили перший сертифікований завод органічних олій

0

«Укролія» – сучасний високотехнологічний виробничий комплекс, що спеціалізується на переробці насіння соняшнику, відкрила 24 листопада новий завод із виробництва органічних олій «Укролія Органік». Підприємство розташоване в Диканьці Полтавської області та є першим в Україні заводом, сертифікованим за стандартом органічних продуктів Європейського Союзу №17-0773-01.

«Наш завод стане першим в Україні сертифікованим виробником олій за Європейським органічним стандартом. Сертифікацію проводила компанія Organic Standard, що свідчить про визнання відповідності наших продуктів суворим нормам, які висувають до органічної продукції в Європі. З цим сертифікатом ми отримуємо доступ до європейських і світових ринків. Тому, як один із лідерів галузі в Україні, ми готові пробивати дорогу української органічної продукції до Європи», – розповів Сергій Косвинцев, головний технолог «Укролія Органік».

Виробничий цех підприємства оснащений сучасним устаткуванням, кращим в своєму класі пресом виробництва Хорольського механічного заводу, новітньою установкою рафінування чернігівської фірми ТАН, унікальним для України пробовідбірником французької компанії HERON. Процес виробництва олії безвідходний, ступінь автоматизації – максимальний для такого типу виробництва. До того ж олія не містить пестицидів.

Заплановані виробничі показники: переробка соняшнику – 18 000 т/год, органічна соняшникова олія – 7020 т/год, макуха – 7100 т/год, лушпиння соняшнику – 3000 т/год, переробка сої – 50 000 т/год, органічна соєва олія – 6750 т/год, макуха – 39 500 т/год.

У запуску виробництва взяли участь представники українських агропідприємств-виробників органічної продукції (агрофірми «Сяйво», «Жива Нива», «Садеко Органік», «Росток», «Біопрепарат», ДГ «Сквирське» та ін.), провідних європейських компаній-імпортерів української олії (Selton GmbH, ED Organics B.V., Mimier Trade S.A., Provance Huiles, VFI GMBH), керівництво області, представники Міністерства агропромислової політики України.

Юрій Шевченко, директор із розвитку «УКРОЛІЯ»: «Лідерами ринку завтра стануть інноваційні компанії, які виготовляють високоякісну продукцію. Це виробництво було створене в найкоротші терміни, за 5 місяців, і сьогодні ми можемо запевнити, що воно унікальне та єдине в своєму роді на території України. Виробничий цикл і технології підприємства сертифіковані IOAS, тобто відповідно до стандартів сертифікації органічного виробництва і переробки Європейського Союзу».

Старт продажів органічної олії заплановано на грудень 2017 року. У лютому 2018 року компанія «УКРОЛІЯ» у складі експонентів національного стенда України представить продукцію «Укролія Органік» на міжнародній виставці BIOFACH 2018 Nuremberg.

В Україні запустили перший сертифікований завод органічних олій