В Україні прогнозують 10 тисяч сімейних ферм до 2024 року

0

При відкритті ринку землі агропромисловий комплекс зможе продемонструвати значне зростання, а до 2024-го року в Україні може бути створено до 10 тисяч сімейних ферм. 

Про це в програмі «Офіційна розмова» сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства України Тарас Висоцький, пише agropolit.com.

«Наша мета – створити за 2-3 роки мінімум 10 тисяч сімейних фермерських господарств», – зазначив Висоцький.

Він запевнив, що створювати сімейні фермерські господарства зможуть лише люди, які володіють цією землею. На його думку, великим холдингам та іншим юридичним особам немає сенсу домовлятися з селянами про створення фермерських господарств заради купівлі землі.

«Створити сімейне фермерське господарство може лише власник. Тобто не може холдинг, інша юридична особа створювати сотнями ці сімейні фермерські господарства. У тому-то й суть, що в сімейно-фермерському господарстві треба працювати одноосібно, треба бути власником цієї земельної ділянки. Тільки селяни, які володіють цією землею, мають право зареєструвати сімейні фермерські господарства. У них не буде можливості здавати їх в суборенду. Знову ж, варіант того, що просто будуть домовлятися з людьми і реєструвати, неможливий», – пояснив заступник міністра.