В Україні дешевшає ріпчаста цибуля

0

В Україні почали знижуватися ціни на ріпчасту цибулю.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише agronews.ua.

За словами аграріїв, зниження ціни є вимушеним заходом. Воно пов’язане з великою пропозицією на ринку торішньої продукції невисокої якості, адже до другої половини квітня частина господарств утримувалися від продажів, очікуючи поліпшення ситуації на ринку.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, торішня цибуля в Україні подешевшала в середньому на 10% і пропонується виробниками за ціною 11-14 грн/кг ($0,41-0,52/кг).

Продавці говорять, що негативні корективи в сегменті ріпчастої цибулі були обумовлені зниженням активності покупців після подорожчання даної продукції тижнем раніше. Крім того, часто цибуля була невисокої якості, що суттєво ускладнювало її збут.

На даний момент основна пропозиція на ринку ріпчастої цибулі високої якості в Україні становить імпортна продукція з Польщі, Нідерландів та Узбекистану, а от поставки якісної цибулі з місцевих господарств досить незначні.

Як результат, минулорічна ріпчаста цибуля на українському ринку коштує в середньому на 32% дешевше, ніж в аналогічний період попереднього року. До того ж, учасники ринку налаштовані досить песимістично, оскільки якість продукції в сховищах продовжує погіршуватися, а попит в даному сегменті залишається невисоким.