Новий дилерський центр New Holland у Житомирі
ПП «Адлер», офіційний дилер техніки New Holland Agriculture, 20 травня цього року відкрив новий дилерський центр у Житомирі. Ця подія зібрала близько півтори сотні гостей, а найбільше відвідувачів прибули із Житомирської та Вінницької областей. Дружню й теплу атмосферу заходу не зіпсувала навіть прохолодна як для цього періоду року погода. Весь вечір усіх присутніх розважав відомий шоу-мен Андрій Джеджула.
Офіційна частина розпочалася із привітання гостей заходу директором ПП «Адлер» Ігорем Безвершуком та бізнес-директором представництва компанії New Holland Agriculture в Україні, Молдові та країнах Балтії Антуаном Ребійаром.
Одразу після відкриття церемонії організатори провели оглядову екскурсію головними приміщеннями дилерського центру. Всі охочі змогли оглянути ремонтну майстерню, пункт технічного обслуговування, склад запасних частин, майданчик для зберігання нової техніки та офіс для менеджерів.
Відтепер у новому центрі кожен аграрій Житомирської області безпосередньо зможе отримати весь спектр послуг із придбання та обслуговування техніки New Holland. Крім того, тут розташовано великий склад запасних частин для надання необхідної оперативної підтримки аграріям.
Після презентації дилерського центру дійство перемістилося на територію авіаклубу «Авіатик», де гостей чекала насичена розважальна програма: авіашоу із польотами літака, який демонстрував фігури складного пілотажу (штопор, бочка, петля Нестерова, колокол, хаммерхед), різноманітні конкурси, розіграші призів тощо. Кульмінацією вечора стала презентація нової лінійки тракторів New Holland у світлі прожекторів злітної смуги.
Створено освітню платформу у галузі технічного забезпечення АПК
18-го травня на базі УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого офіційно відкрили німецько-український Аграрний демонстраційний та навчальний центр (АДНЦ). Мета цього проекту, що реалізується за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства освіти і науки України та Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини, – створення освітньої платформи для студентів та фахівців, що планують підвищувати кваліфікацію у галузі технічного забезпечення аграрного сектору, а також бази для демонстрацій нової техніки.
Завданнями АДНЦ є:
– створення консультаційного корпусу та точки для зборів сільськогосподарських підприємств;
– створення навчального центру;
– поширення ноу-хау;
– практичні випробування та демонстрація сільськогосподарської техніки;
– організація днів поля;
– посилене використання сучасних методів та технологій.
Основними структурними одиницями проекту АДНЦ є керівна група, до якої входять BMEL, GFA, IAK, AFC, DEULA-NIENBURG і науковий партнер УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, а також цільова група професіоналів аграрної галузі, фахових викладачів та студентів.
Координатор АДНЦ – Рене Мілке.
Проект АДНЦ, за словами його координатора, розрахований на 3 роки з опцією подовження ще на рік. «Мої сподівання, які я покладаю на цей проект, – це створення цілої мережі подібних центрів за підтримки АДНЦ на базі українських аграрних вишів, щоб поліпшити освітній рівень в аграрній галузі», – заявив пан Рене під час урочистого відкриття центру.
До АДНЦ увійшли такі компанії, як Horsch, Case IH, Lechler, FMC, Holmer, Lemken, Limagrain, Norika, Rauch, Stefes, Strube, Mais, Claas, ТД «Соєвий вік»
Не слід розраховувати на спецрежим ПДВ, як і на продовження мораторію на продаж землі
Міністерство фінансів переконане, що державна підтримка аграрного сектору має здійснюватися за рахунок прямого бюджетного фінансування, а не шляхом відновлення спецрежиму ПДВ, – таку позицію озвучила заступник міністра фінансів України Олена Макеєва 17 травня під час форуму Agri Invest Forum 2016, який об’єднав понад 750 учасників. «Немає жодної гарантії, що пряма підтримка не закінчиться отриманням 40–50% «відкатів». Пряма підтримка може мати місце лише тоді, коли ефективне державне управління, а корупція – на рівні кращих держав», – зауважив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов. Протягом трьох панельних дискусій представники профільних міністерств, депутати, члени профільних комітетів та асоціацій розглянули найболючіші для аграріїв питання: реформування податкової системи, земельну реформу, доступ до фінансування малого та середнього бізнесу та державну підтримку агросектору. Гарячі дискусії точилися навколо теми ринку земель сільгосппризначення. Представники агробізнесу відстоювали в основному позицію щодо продовження дії мораторію і виступали за прозорість аукціонів з боку Держгеокадастру, висловлювали побоювання, що у разі відкриття ринку землі вона потрапить до рук не тих, хто зацікавлений у розвитку українського агросектору. На що голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун зазначив, що «Україна живе в основному за рахунок коштів МВФ і навіть протестами не вдалося відстояти збереження спецрежиму ПДВ, бо його відміна – це була позиція МВФ. Так само позиція МВФ – запровадження ринку землі, тому до цього слід готуватися», – підкреслив він. Директор департаменту міжнародної співпраці та ринку земель Ростислав Шманенко повідомив, що ринок землі планують запроваджувати поетапно: спочатку на продаж будуть винесені Державні землі й землі резерву, щоб зрозуміти попит і вартість, а потім – решта земель. «Утім, за допомогою різних схем землю вже продають. І сьогоднішня ціна – це близько 600 $/га у нечорноземних районах та майже 1500 $/га у чорноземних. Тому вже можна сказати, що 1500 $/га і 3000 €/га – це той діапазон, в якому коливатимуться ціни на землю», – переконаний Микола Орлов, керуючий партнер юридичної компанії «ОМР».
ЄБРР та ЄС разом підтримають тисячі українських МСП
Згідно з підписаною угодою між Європейським Союзом (ЄС) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) буде виділено до 28 млн євро на бізнес-консультації, інформаційну, навчальну та іншу підтримку малих і середніх підприємств (МСП) в Україні у рамках програми EU4Business. Ця допомога також передбачає створення мережі центрів підтримки бізнесу по всій Україні.
Тисячі українських МСП отримають пряму вигоду від цієї нової програми, що спрямована на зміцнення їхньої конкурентоспроможності на місцевому і міжнародних ринках шляхом надання поглиблених консультативних послуг, проведення навчальних та інформаційних заходів.
Ця угода є частиною ширшої ініціативи EU4Business, що також покликана забезпечити доступ українських МСП до фінансування і надання значної технічної допомоги Урядові України в дерегуляції та реалізації ефективної політики підтримки приватного сектору.
До офісів, що функціонують у Києві та Львові, останній з яких зосереджений на підтримці МСП, ЄБРР планує відкрити ще у Харкові та Одесі із метою поглиблення й розширення своєї діяльності, а також з урахуванням того значення, яке Банк та ЄС надають розвитку малих приватних компаній по всій країні. Також ЄБРР сприятиме створенню мережі центрів підтримки бізнесу в контексті ініціативи EU4Business. Відтак такі центри мають з’явитися у 15 областях України.
Також передбачається, що до 12 млн євро в рамках ініціативи EU4Business буде використано для підтримки прямого фінансування, яке ЄБРР надає малим підприємствам. Не менше 50 МСП мають отримати пряме фінансування від ЄБРР у межах спеціальної кредитної лінії обсягом 100 млн євро.