Український ринок біопрепаратів росте

0

Мікробні препарати – це технології майбутнього, що сприятимуть вирощуванню якісної і здорової органічної продукції. За останні 3 роки частка біопрепаратів на українському ринку ЗЗР зросла з 1,3% (2018) до 8,3% (2020). Якщо поглянути на розбивку, то у 2018 році лідерство утримували біоінокулянти, а 2020 уже – біофунгіциди (63,5%), з допомогою яких великі агрохолдинги оздоровлюють ґрунти.

Про це повідомляє прес-служба компанії БТУ-ЦЕНТР.

«Біо, еко, органік – це глобальний тренд, який особливо відчувається у сільському господарстві. Попит на органічну продукцію також зростає: обсяги цього ринку оцінюються в 106 млрд євро і, за прогнозами експертів, він і надалі зростатиме. І хоча врожайність органічного агровиробництва здебільшого нижча, ніж при хімічних ЗЗР, дати раду проблемі здатні біотехнології з використанням біопрепаратів. Їх ефективність доведена багатьма дослідженнями вчених із різних країн світу. Уже розроблено міжнародну сертифікацію біопрепаратів – біодобрив, біостимуляторів та засобів біологічного контролю. У кожній із цих груп – мікробні препарати. І саме мікробні технології стрімко розвиваються у всьому світі, як і в Україні», – зазначає директорка з маркетингу БТУ-ЦЕНТРу Алла Болоховська.

Що в Україні

З 2015 року на ринку України спостерігається активне зростання виробництва біопрепаратів та збільшення експорту. Із збільшенням українського виробництва відмічається зменшення імпорту.

Сегментація ринку за видами біопрепаратів змінюється.  У 2018 році значну долю ринку займають біоінокулянти – це 47,9 %, біофунгіциди – 35,5 %, біодеструктори – 6,4 %, а от у 2020 році – значну долю займають біофунгіциди – 63,5 %, а біоінокулянти – 27,2 %, біоінсекцитиди – 4,7 %, біодеструктори – 3,6 %  та ін.

Український ринок біопрепаратів росте

У Національній економічній стратегії до 2030 року прогнозується збільшення площі земель з органічним статусом до не менше як 3% загальної площі сільськогосподарських угідь та передбачається збільшення експорту органічної продукції до 1 млрд дол.

Агрохолдинги та великі господарства взяли курс на біологізацію та активно застосовують біопрепарати для оздоровлення ґрунтів. Відповідно маємо регіони-лідери за кількістю площ, на яких застосовувалися біологічні ЗЗР – це Полтавська, Черкаська, Київська та Хмельницька області.

Світові тренди

Якщо у 1999 році під органічним землеробством було 11 млн га сільськогосподарських площ, то у 2019-му – вже 72,3 млн га.

Ринкова частка біопрепаратів за лінійками – із мікроорганізмами становить 58%, біохімікатів – 30%, макроорганізмів – 13%, а за продуктовою сегментацією: біоінсектициди – 47%, біофунгіциди – 44%, біогербіциди – 1% та ін. Найбільше ринок розвивається в Латинській Америці та Європі і складає 67% всього світового ринку біоконтролю (біопестицидів).

Український ринок біопрепаратів росте

Світовий ринок засобів біоконтролю (біофунгіциди та біоінсектициди) торік становив 5 млрд дол. (для порівняння: світовий ринок біостимуляторів – 3 млрд дол.), а до 2025-го, як прогнозують аналітики DunhamTrimmer, він перевищить 10 млрд дол. Також прогнозується досягнення 10% частки світового ринку ЗЗР, а CAGR зросте на 15-18% до 2025 року.

Що у майбутньму

По всьому світу розробляють і запроваджують законодавчі ініціативи з екологізації та біологізації. У Європі, зокрема, до 2030 року органічне землеробство становитиме 25% усіх площ. Розробляючи стратегію з якості ґрунту, ЄС декларує посилення заходів щодо захисту його родючості, зменшення ерозій, а також покращення різноманіття.

Матеріал підготовлений на основі аналітики DunhamTrimme, IBMA, FIBL, Федерації органічного руху в Україні та асоціації «Органічна Україна», а також компанії «Про Консалтинг».