Українські свинарі ініціювали створення альянсу з метою виробничої кооперації задля вдвищення рентабельності та зниження ризиків у сфері виробництва свинини. Про це повідомила пресслужба агрохолдингу KSG Agro.
Українські тваринники вирішили об’єднати зусилля для розвитку виробничої кооперації в галузі свинарства України на платформі Альянсу виробників свинини (National Alliance Pork Producers). Головною метою об’єднання є досягнення високої рентабельності, зниження ризиків, освоєння перспективного та динамічного ринку.
Ініціативна група аграріїв провела професійний моніторинг та аналіз ринку свинини під час війни. На підставі аналітичних даних в ході зустрічі ініціативної групи була розроблена бізнес-модель кооперації, яка здатна стати драйвером розвитку свинарських господарств навіть у нинішній непростій для агробізнесу ситуації. Саме вона ляже в основу співпраці в рамках майбутнього Альянсу.
До кола учасників об’єднання запрошуються українські ферми з виробництва свинини, племінні господарства, представники світових лідерів у галузі генетики, обладнання для свинарства, постачальники кормів та ветпрепаратів тощо.
Наразі зацікавленість у членстві в Альянсі вже виявили свинарі з Хмельниччини, Рівненської області, Львівщини. Перспективним вважає діяльність такого об’єднання і постачальник канадської генетики Genesus – компанія «Генесус Україна», що підтвердив на зустрічі її директор Євген Шатохін.
Важливим напрямком кооперації стане професійний консалтинг, який відкриє учасникам альянсу доступ до вже апробованих ефективних технологій та виробничих стратегій, що дозволять знизити собівартість продукції. Однак головним драйвером розвитку ринку в рамках Альянсу має стати виробнича кооперація, обмін досвідом та практиками учасників ринку свинарства – репродукторів та фермерських колективів з різних регіонів України.
«Наразі ми пропонуємо колегам моделі, за якими ми постачаємо поросят високоякісної канадської генетики на дорощування, координуємо підготовку спеціалістів, надаємо консалтингові послуги з технологій вирощування, відгодівлі, використання ветеринарних препаратів тощо, а свиноферми забезпечують відгодівлю. До цих поставок також можуть приєднатися постачальники кормів та ветпрепаратів. Партнери розподіляють не лише ризики, а й прибуток, тож мотивовані на найвищий результат. Впевнені, що такий підхід сприятиме задоволенню традиційно високого попиту українців на свинину, а в кінцевому підсумку – динамічному розвитку свинарства в Україні», – так прокоментував зустріч виробників свинини директор ТОВ «Стронг Інвест» Ігор Ушаков.
Пілотним проєктом для апробації виробничої кооперації в рамках майбутнього Альянсу вже стало співробітництво підприємства у Хмельницькій області, де одночасно дорощуватимуть до забійних кондицій (110-120 кг) близько 8 тисяч 25-кілограмових поросят, з постачальником – компанією KSG Agro.
Запропонована концепція розвитку дозволить у найкоротші терміни суттєво розширити виробничі можливості тих, хто приєднається до Альянсу та галузі в цілому. Нова система кооперації допоможе не лише наростити тваринницький потенціал України, а й сприятиме зміцненню системи продовольчої безпеки країни, – впевнені ініціатори об’єднання.