Україна втратила культури на 237 тис. га через посуху

0

У цілому втрати від посухи посівних площ культур (гороху, озимої пшениці, жита, ріпаку, ячменю) по країні оцінюються на рівні 234 тис. га, що становить 2,6% усіх площ озимого клину (10,237 млн га).

Про це повідомляє АПК-Інформ.

Зазначають, що найбільше від посухи було втрачено озимого ріпаку — 103 тис. га, пшениці — 74 тис. га, ячменю — 53 тис. га та гороху — 1,3 тис. га».

Від посухи найбільше постраждала Одеська область: за попередніми розрахунками втраченими вважаються 148 тис. га – 15% усіх площ озимих культур області (1,17 млн га). Там унаслідок несприятливих погодних умов загинули 10% озимої пшениці, 62% озимого ріпаку та 21% ячменю.

«У березні-квітні цього року спостерігався дефіцит опадів на всій території України. Внаслідок цього розвивалася та поглиблювалася весняна повітряна засуха, яка на багатьох площах південних областей поєдналася із ґрунтовою.

В Одеській області, де спостерігається найтриваліший та найжорсткіший дефіцит опадів ще з минулого літа, агрометеорологічні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур оцінювалися як близькі до критичних. На багатьох площах через дефіцит вологи у грунті розвиток рослин затримувався, посіви знаходились у пригніченому стані», — йдеться в повідомленні.

У багатьох районах північно-західної половини країни дощі у перших числах травня зняли стрес засухи, але станом на 5 травня засуха тривала в Одеській, Херсонській, більшій частині Запорізької та Миколаївської областей.