Україна стала спостерігачем у Кернській групі

0

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов та заступник міністра, торговий представник України Тарас Качка взяли участь у засіданні міністрів країн-членів Світової організації торгівлі, що входять до Кернської групи.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє МЕРТ.

Під час заходу обговорювали лібералізацію торгівлі сільськогосподарськими товарами між країнами-учасницями групи.

«Вирішення проблем в торгівлі сільськогосподарською продукцією – ключ до подолання кризи СОТ. Ми поділяємо позицію держав-учасниць Кернської групи і раді, що члени групи підтвердили наш статус спостерігача», – сказав Тимофій Милованов.

Він наголосив, що зменшення обсягу шкідливих для торгівлі субсидій – в інтересах України, тож наша держава приєднується до зусиль Кернської групи в просуванні цього питання в порядку денному СОТ.

Тарас Качка написав, що Україна офіційно стала спостерігачем в Кернській групі (The Cairns Group).

“Це неформальна група в рамках СОТ, що об’єднує країни, які виступають за більшу лібералізацію міжнародної торгівлі аграрною продукцією.

Неформальні групи в рамках СОТ є надзвичайно важливими для переговорів і формування позиції. Оскільки ми входимо у фазу активного реформування СОТ, то маємо бути активними, будувати коаліції і просувати власний інтерес у глобальній дискусії щодо міжнародної торгівлі” –наголосив він.

До Кернської групи входять: Аргентина, Австралія, Болівія, Бразилія, Канада, Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Гватемала, Індонезія, Малайзія, Нова Зеландія, Пакістан, Парагвай, Перу, Філіппіни, ПАР, Таїланд, Уругвай та В’єтнам.