Україна розробить стійку модель дорадчих служб

0
Новий проект Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) підтримає Україну у створенні системного та злагодженого підходу надання сільськогосподарських дорадчих послуг

31 травня 2019 року, Київ – Представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, сільськогосподарських дорадчих служб, університетів, недержавних та донорських організацій взяли участь у круглому столі «Моделі дорадчих послуг в Україні», що пройшов в рамках проекту ФАО «Підтримка переходу до більш ефективних та відповідних сільськогосподарських дорадчих послуг в Україні».

 

Україна взяла на себе зобов’язання до 2030 року розробити стійку модель дорадчих служб для розвитку фермерства, впровадження міжнародних практик, що сприятиме економічному розвитку та попередженню наслідків зміни клімату.

 

«Наразі немає такої системи, яка б відповідала потребам малого і середнього агробізнесу. Важливо підтримувати малих та середніх агровиробників на місцевому, на обласному та на національному рівні, надаючи їм послуги з дорадництва. Крім цього потрібно працювати і з самими дорадниками, підвищуючи їхню кваліфікацію,» – зазначив Сергій Шупік, заступник директора департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій, начальник відділу підтримки фермерства Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

«Існування моделі інформаційно-консультаційних послуг важлива для реформування сільського господарства і розвитку сільських територій, – зазначив Хушнід Саттаров, координатор програм ФАО в Україні. – Аграрії не завжди знають про останні досягнення в сфері тваринництва чи рослинництва, принципи ресурсозберігаючих технологій, через що виробляють менше продуктів з більшою собівартістю. Це можна було б змінити, якби у них був доступ до інформації та можливість підвищити кваліфікацію».

 

Саме тому ФАО впровадила новий проект для підтримки зусиль держави в створенні системного та злагодженого підходу надання сільськогосподарських дорадчих послуг в Україні. У зв’язку з цим, на круглий стіл було запрошено представників ФАО із Риму – Невену Александрову-Стефанову, фахівця ФАО з питань сільськогосподарських дорадчих послуг та Ендрю Філдсена, есперта ФАО з питань сільськогосподарських дорадчих систем, разом з якими учасники заходу обговорили усі плюси та переваги попередніх та існуючих моделей надання сільськогосподарських дорадчих послуг. Це допоможе сформувати бачення, методологію та стратегію відновлення стійкої моделі дорадчих послуг в Україні.