Україна найбільше експортує до КНР

0

Китай – країна №1 у зовнішній торгівлі України. З 2012 по 2019 роки аграрний експорт до КНР збільшився в 16 разів — з $55 млн до $1,36 млрд.

Про це повідомив виконавчий директор Китайської торгової асоціації Руслан Осипенко під час семінару «Kick-off event: що потрібно знати про вихід на ринок Китаю», пише agroportal.ua.

«За результатами перших двох кварталів 2019 року Китай став партнером №1 для України. Але дисбаланс між загальним експортом та імпортом товарів склав майже $5млрд (експорт — $3,28 млрд, імпорт — $8,39 млрд)», — зазначив Осипенко.

Він додав, що зараз майже відсутні напрями з експорту продукції з великою доданою вартістю, яку українці можуть виробляти.

«Потенційні експортні напрями — це пшениця та ріпак, борошно, м’ясо птиці та яєчні продукти, риба та рибні продукти, мед, яблука, лохина та сорго», — уточнив виконавчий директор.

Нагадаємо, що станом на кінець 2019 року 35 українських компаній експортують молочну продукцію до КНР, 32 компанії — соняшниковий шрот, 2 компанії — буряковий жом та 3 компанії — заморожену яловичину.