Україна може отримати високий врожай посівів зернових

0

Гарний стан посівів озимих зернових колосових культур дає підстави зробити попередні позитивні прогнози щодо очікуваного врожаю, особливо за умови, якщо надалі температурний режим буде сприятливим, а кількість атмосферних опадів не поступатиметься середнім багаторічним показникам.

Про це йдеться в огляді експертів Національної академії аграрних наук України, пише АПК-Інформ.

За даними НААН, за більшу частину зимового періоду у вигляді дощу та снігу випало близько 114 мм опадів, що практично відповідає середній багаторічній нормі. Але така кількість опадів не повною мірою забезпечила вологою посіви пшениці озимої та інших озимих зернових культур після непарових попередників, зокрема після соняшнику, де запаси вологи в метровому шарі ґрунту поки що поступаються середнім багаторічним показникам.

«Разом із цим, перспективи одержання високого врожаю озимих зернових культур поточного року є цілком реальними. Свідченням цього є ряд об’єктивних факторів, а саме: гарні результати зимівлі та стан рослин на початку весняно-літньої вегетації, рання весна та поступове зростання температурних показників, порівняно достатня вологозабезпеченість ґрунту на переважній частині посівних площ тощо, – пояснюють фахівці.– У зв’язку з цим остаточний результат залежатиме як від подальших погодних умов, так і від рівня забезпеченості матеріальними ресурсами господарств, а, головне – від професійного вміння спеціалістів-технологів досягати бажаної мети».