Експортні ціни на пшеницю, кукурудзу, цукор і пальмову олію зросли. Водночас ціни на сир, м’ясо птиці й соняшникову олію знизилися.
Про це повідомляє прес-служба Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).
За даними ФАО, світові ціни на продовольство виросли в жовтні вперше за п’ять місяців, що пов’язують із значним ростом міжнародних котирувань на цукор та основні зернові.
Індекс продовольчих цін ФАО склав в середньому 172,7 пункту в жовтні. Це на 1,7 відсотка вище, ніж в попередньому місяці, і на 6 відсотків вище, ніж у жовтні 2018 року.
Індекс цін ФАО на зернові за місяць виріс на 4,2 відсотка, оскільки експортні ціни на пшеницю і кукурудзу різко виросли на тлі зниження прогнозу на врожай в кількох основних країнах-виробниках і активної торгівельної активності. На відміну від цього, ціни на рис знизилися внаслідок зниження попиту і прогнозованого багатого врожаю рису басматі.
Індекс цін на цукор ФАО збільшився на 5,8 відсотка в жовтні, що пояснюється очікуваним скороченням пропозиції в майбутньому році, головним чином внаслідок прогнозованого скорочення виробництва цукру в Індії і Таїланді, відповідно найбільшому в світі виробнику цукру і експортеру цукру.
Індекс цін на олії ФАО виріс на 0,5 відсотка і досягнув найвищого за більш ніж рік рівня. Котирування пальмової олії зміцнилися на фоні очікуваного зниження обсягів виробництва в основних країнах-виробниках і новин про прийняте Індонезією рішення про збільшення з наступного року вмісту рослинних олій в біодизельному паливі, тоді як котирування на соняшникову олію впали услід за рясними врожаями в Чорноморському регіоні.
Індекс цін на м’ясо ФАО збільшився на 0,9 відсотка під впливом зростання попиту на яловичину і баранину. Ціни на свинину помірно виросли, у той час як ціни на м’ясо птиці знизилися внаслідок збільшення експортних можливостей.
Індекс цін на молочні продукти ФАО знизився на 0,7 відсотка в жовтні, так як помітне зниження цін на сир більш ніж компенсувало зростання цін на сухе знежирене і незбиране молоко.