У світі сповільнюється втрата лісових площ, але зростає управління ними

0

Хоча і більш повільними темпами, але у світі продовжується обезліснення: з 2015 року 10 млн гектарів лісу щороку переводяться в інші категорії користування, і це менше, ніж 12 млн гектарів на рік за попередні п’ять років.

Про це йдеться в основних висновках доповіді Продовольчої й сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), повідомляє прес-служба ФАО.

Згідно з доповіддю, сьогодні у світі налічується 4,06 млрд гектарів лісу, що рівнозначно 0,52 гектара на кожного жителя Землі. З урахуванням природного розростання лісів чисті втрати лісів з 2010 року становили 4,7 млн гектарів на рік.

Одним з помітних досягнень, що відображені в новій оцінці, стало те, що площа лісів в охоронних зонах у світі з 1990 року збільшилася на 191 млн гектарів, і тепер 18% світових лісів розташовуються усередині природоохоронних зон, найбільша їх частка – у Південній Америці.

Як зазначив старший фахівець ФАО з питань лісового господарства Ансі Пеккарінен, це означає, що світ виконав і перевиконав щодо лісів Айтинські цільові завдання щодо інтеграції в природоохоронні зони не менше 17% території суші до 2020 року.

Основними висновками доповіді ФАО є:

  • Лісові площі у світі з 1990 року скоротилися на 178 млн гектарів, що приблизно дорівнює території Лівії.
  • За останнє десятиліття площа лісів зросла в Азії, Океанії і Європі, тоді як найвищі темпи чистої втрати лісів відзначені в Африці, за якою слідує Південна Америка.
  • Незаймані ліси займають площу приблизно 1,11 млрд гектарів.
  • Близько 30% всіх лісів здебільшого використовуються для виробництва деревної та недеревної лісової продукції.
  • Зростає частка лісів, призначених для захисту грунтів і води.
  • Переважна частина лісових площ – 93% загальної площі – складається з природно відновлюваного лісу, решта – посадки.
  • Сукупні запаси вуглецю в лісах скорочуються через зменшення площі лісів, але при цьому щільність накопичення вуглецю за останні тридцять років трохи збільшилася.