У природи не буде поганої погоди з індексним страхуванням

0

Вкладати у сільгоспвиробництво нині модно. Та навіть новачки знають про основні ризики – погодні. Досвідчені ж аграрії запевняють, що страхування посівів дає змогу інвестувати впевнено.

Про можливості програми індексного страхування “МетеоЗахист розповіли Роман Хрипко, керівник напряму захисту агрономічних ризиків компанії Syngenta у Східній Європі, Олександр Муха, продукт-менеджер зі страхування сільськогосподарських ризиків ПрАТ СК «PZU Україна»,  Андрій Заріпов, експерт з питань агрострахування проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектора в Європі та Центральній Азії» та Єгор Скляров,  співзасновник компанії «Сейм-Агро» під час прес-конференції 24 жовтня.

Уже четвертий сезон поспіль завдяки програмам підрозділу захисту від агрономічних ризиків компанії Syngentaіндексне страхування доступне для українських сільгоспвиробників у рамках програми «МетеоЗахист», – нагадав Роман Хрипко.

«На сьогодні «МетеоЗахист» є найбільшим за обсягами відшкодування страховим проектом в Україні, — відзначивРоман Хрипко. — Якщо в минулому році ми покривали 421 тис. га по всій Україні, то цього року вже 586 тис. га ( на 40% більше). Більша частина площ знаходиться на сході та півдні країни. Долучаються до програми й інші регіониУкраїни. Зросла і кількість її учасників на 51% — з 420 до 517 підприємств. Популярність цієї програми пояснюєтьсядієвістю та надійністю. У сучасних реаліяхсільгоспвиробники в своїй роботі зіштовхуються з багатьмафакторами ризику, основними з яких є погодні умови. Ми ж завдяки програмі «МетеоЗахист» даємо їм упевненість в інвестиціях».

Традиційно південь і схід України потерпають від посухи, а північ та західвід надмірних опадів. Сезон-2019 виявився атиповим: учасники індексного страхування«МетеоЗахист» на півночі й заході отримали компенсації за нестачу вологи в період цвітіння та наливу зерна, а на південному сході — за надмірні опади в період збирання врожаю

Більшу частини відшкодування, 30 млн грн, отрималивиробники на півдні та сході за посуху в період цвітіння і наливу зерна пшениці та ячменю, що найбільш вірогідно. 11 млн грн одержали також виробники на півночі та заході за посуху в період цвітіння і наливу зерна кукурудзи й соняшнику, що було дуже нехарактерно для цих регіонів.
Також були деякі виплати (на рівні 1 млн грн) за новий у цьому сезоні індекс контролю надмірних опадів у періодзбирання пшениці не лише на заході, а й на південномусході. Майже кожен другий учасник отримав відшкодуванняв середньому 87 тис. грн.

У природи не буде поганої погоди з індексним страхуванням

«Фермери потроху інвестують у захист від стихії, — розповів Андрій Заріпов. — Із року в рік страховий ринокзростає. На позитивну динаміку впливає комплекс чинниківта насамперед зміни клімату. Досить подивитися на карту, щоб зрозуміти, яким чином змінюються посіви кукурудзи, як вони мігрують більше на захід — у регіони, які раніше не були традиційними для вирощування культури. І на прикладі Syngenta бачу інтеграцію саме інструментуагрострахування з ціновою пропозицією. Компаніяпропонує клієнту свою продукцію й заодно надаєможливість застрахуватися. «МетеоЗахист» — це як додатковий фактор комфорту та захисту для аграріїв, якомувони вже довіряють, тому що він простий і прозорий».

Олександр Муха додав: «Аграрний сектор є одним ізнайбільш ризикованих видів бізнесу, оскільки йогорозвиток залежить не тільки від ринкового середовища, фінансово-економічної ситуації, законодавчої бази, а й відпогодно-кліматичних умов. PZU Україна пишається фактом створення та ефективного впровадження Програмиіндексного страхування врожаю не лише як власнимдосягненням, а і як інноваційним кроком у розвитку ринку страхових послуг сучасної України».