У 2020 році в Україні було добуто 76,5 тис. тонн водних біоресурсів, що на 17% менше показника 2019 року.
Про це повідомляє прес-служба асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ)
З даного обсягу 63% становить риба, решта – інші види біоресурсів, до яких належить ракоподібні, молюски, водорості та морські трави.
«Левова частка продукції має морське походження. У 2020 році 54% вилову отримано з зони Чорного, Азовського морів та Антарктичної частини Атлантики, 30% – з внутрішніх водойм України, а 16% – зі штучно створених аквакультур» – зазначають в УКАБ.
При цьому, вилов 2020 року на 17% менше аналогічного показника попереднього року.
«В основному скорочення відбулося за рахунок зменшення видобутку в зоні Чорного, Азовського морів та Антарктичної частина Атлантики. За результатами 2020 року для українських споживачів було на 28% менше поставлено українськими риболовними компаніями морської риби та інших видів морських біоресурсів у порівнянні з 2019 роком» – пояснює аналіткиня УКАБ Світлана Литвин.
Лідируючі позиції серед усіх виловлених у 2020 році риб займають традиційні для українських споживачів прісноводні товстолобики та карасі Частка кожного виду становить близько 11% загального річного вилову всіх видів водних біоресурсів, уточнюють в асоціації. Далі йдуть короп (9%), рапани (8%) та морські бички (7%).