У 2020 році в Україні видаватимуть електронні сертифікати для експорту харчової продукції

0
Loading red cargo Container (done in 3d)

У 2020 році Україна планує запровадити систему електронної видачі всіх міжнародних сертифікатів для експорту харчової продукції в різні країни світу.

Про це пише UkraineFood.org з посиланням на AgroNews.

за сприяння Світового банку

Про майбутні плани розповілі т. в. о. голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко під час презентації системи “Єдиний державний реєстр ветеринарних документів”(ЄДРВД) в Укрінформі.

“Разом із програмою Світового банку на наступний рік заплановано перехід до електронної видачі всіх міжнародних сертифікатів, з якими Україна експортує продукцію в різні країни світу. Їх на сьогодні величезна кількість”, – зазначає пані Ольга.

Також експертка наголосила, що міжнародні ветеринарні документи планують випускати через систему ЄДРВД різними мовами для тих країн, які цього потребують.

“Це потребуватиме від нас додаткових коштів для того, щоб слідкувати за законодавством інших країн. Але ми готові на це йти, ми готові витрачати додаткові ресурси, щоб система спрацювала, тому що це імідж держави, це зробить рівень довіри інших торговельних партнерів до нас вищим”, – заявляє Шевченко.

Як повідомляв Укрінформ, 15 листопада Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів презентувала Єдиний державний реєстр ветеринарних документів (ЄДРВД), пілотний проєкт якого почали впроваджувати у травні 2019 року.

З початку функціонування ЄДРВД і до 12 листопада видано 63,3 тис. документів.