TRION – CLAASНИЙ КОМБАЙН

0

Запуском нових комбайнів TRION, а це одинадцять моделей для ринку України, компанія CLAAS робить впевнений крок з подальшого розвитку зернозбиральної техніки. Компанія пропонує широку гаму від 5-клавішного комбайна потужністю 258 к с. до гібридного двороторного з двигуном 427 к.с.

До лінійки TRION входить три модельних серії із клавішними та гібридними зернозбиральними комбайнами, які передбачають дві ширини молотарки: TRION 500 серії з 5-клавішною системою обмолочування APS WALKER та шириною молотарки 1420 мм; TRION 600 серії з 6-клавішною системою обмолочування APS WALKER і шириною молотарки 1700 мм; TRION 700 серії з гібридною системою обмолочування APS ROTO PLUS (TRION 710 – 730 з однороторною сепарацією, а TRION 750 із двороторною) та шириною молотарки 1420 мм. Українських аграріїв можуть зацікавити клавішні TRION 640 та 660, а також гібридний TRION 730.

Комбайни TRION оснащені 6-циліндровими двигунами Cummins новітнього покоління з робочим об’ємом 6,7 л (QSB6.7) та 8,9 л (QSL9) залежно від моделі. Окрім технологіч- ності, двигуни мають ряд позитивних з точки зору економії палива рішень, а саме знижені до 1650 об./хв оберти колінвала під час переїздів (режим руху дорогами) та інтелектуальну концепцію автоматичного регулювання вихідної потужності DYNAMIC POWER, котра видає стільки потужності, скільки необхідно для ефективної роботи.

Спільною для всіх моделей TRION є добре відома, проте дещо вдосконалена, система обмолочування APS, яка відділяє з колосків до 90% зерна. Вона складається з прискорювально- го барабана діаметром 450 мм, закритого молотильного барабана діаметром 600 мм та бітера за ним. Оберти всіх бараба- нів синхронізовані між собою, і залежать від встановленої оператором швидкості молотильного барабана. Таким чином досягається правильне співвідношення швидкостей під час проходження хлібної маси через систему обмолочування, що позитивно впливає на якість зерна та його вимолочування. Родзинкою оновленої системи APS є можливість адаптувати не лише вхідне підбарабання, але й більшу частину основного підбарабання під конкретну культуру чи їх спектр, які вирощує господарство.

Вторинна сепарація на TRION 640 та 660 виконується шістьма клавішами соломотрясу з площею сепарації 6,25 м2. Ці моделі обладнано стандартними системами розподілення MULTIFINGER SEPARATION SYSTEM (MSS), які рівномірно розпушують солом’яну масу, тим самим значно підвищуючи продуктивність розподілення, особливо під час роботи з високим рівнем вологості соломи. Вторинну сепарацію в TRION 730 здійснює один ротор завдовжки 4200 мм та діаметром 570 мм. Частота обертів ротора може змінюватися від 400 до 1000 об./хв. У всіх моделях TRION з гібридною системою обмолоту APS і ROTO PLUS швидкість обертання роторів можна змінювати з кабіни незалежно від швидкості молотильного блока APS.

Аби впоратися з високою пропускною здатністю, всі моделі TRION оснащено ефективною системою очищення струменевим потоком JET STREAM із гідрокерованим тур- бінним вентилятором. Верхнє і нижнє решета мають загаль- ну площу 5,1 м2 на TRION 730 та 5,8 м2 на моделях 640 та 660. Завдяки системі очищення 3D з активним поперечним керу- ванням повна ефективність очищення забезпечується на- віть на схилах до 20%. Під час збирання врожаю, рухаючись вгору та вниз, система AUTO SLOPE відповідно до схилу ав- томатично налаштовує швидкість обертів вентилятора. У моделі TRION 730 додаткова система очищення 4D також за- безпечує постійну продуктивність під час роботи на схилах. Розміри зернового бункера у комбайнах TRION станов- лять 8,0; 9,0; 10,5; 11,0 або 12,0 м3, варіюються відповідно до моделі та версії. Швидкість вивантаження змінюється від 90 до 130 л/с.

Якщо солома залишиться в полі, то вступають у дію її подрібнювачі та розкидачі. Комбайни можна обладнувати подрібнювачами STANDARD CUT із 52 ножами на TRION 730 та 64 ножами в моделях 640 та 660. Також можливо оснащувати комбайни подрібнювачами соломи SPECIAL CUT з 72 або 88 ножами відповідно. Шириною і напрямком розподілення соломи можна регулюватися вручну або через термінал CEBIS, і навіть автоматично залежно від бокового вітру й положення комбайна на схилі.

Для ще більшої продуктивності всі моделі TRION можна обладнувати різними автоматичними системами підтримки оператора CEMOS AUTOMATIC та CEMOS DIALOG, які не лише підвищують продуктивність, але й оптимізують ефективність та якість обмолочування.

Система автоматичного регулювання потоку маси AUTO CROP FLOW виявляє пікові навантаження на початковій і вторинній стадіях розподілення, а також на рівні двигуна й за потреби зупиняє потік хлібної маси в молотарку, захищаючи комбайн від забивання та перенавантаження.

Система CRUISE PILOT здійснює автоматичний контроль швидкості комбайна відповідно до одного з трьох попередньо обраних режимів: круїз-контроль для забезпечення постійної швидкості, постійної пропускної здатності для послідовного завантаження всіх ключових вузлів, навіть за кардинально змінюваних умов комбайнування, та максимальної пропускної здатності з моніторингом втрат для виконання послідовного обмолочування на межі продуктивності машини.

Система AUTO SLOPE дає змогу налаштувати швидкість обертання вентилятора системи очищення так, аби нівелю- вати втрати від осипання зерна на затяжних схилах.

Система CEMOS AUTO CLEANING автоматично налаштовує частоту обертання вентилятора та зазори верхнього й нижнього решіт відповідно.

CEMOS AUTO THRESHING дає змогу автоматично регулювати зазор молотильного підбарабання та швидкість молотильного барабана.

Системою CEMOS AUTO SEPARATION обладнують комбайни TRION із гібридною системою обмолочування. Ця система автоматично налаштовує швидкість обертання ротора і положення заслінок ротора.

Кожна з згаданих вище систем відповідає за свою ділянку, проте загалом вони оптимізують робочі органи й вузли ком- байна так, аби він розвивав увесь закладений інженерами у нього потенціал продуктивності та економічності.

Робота мобільного додатка CEMOS Advisor полягає у наданні рекомендацій і покрокових інструкцій для оператора щодо зміни налаштувань комбайна. Оператор може запобігти втратам зерна й іншим проблемам, що часто пов’язані з некоректною роботою комбайна, змінивши налаштування машини за допомогою додатка CEMOS Advisor. Окрім того, користуючись цією програмою оператор самонавчається, спостерігаючи за рішенням, які вона пропонує. CEMOS Advisor безкоштовний і доступний у магазинах Google Play та App Store.

Родзинкою комбайнів TRION є нова кабіна. Вона надає більше простору і може бути обладнана додатковим шкіряним сидінням, яке повертається на 30 градусів в обидва боки. Велике вітрове скло та бічні вікна забезпечують чудовий огляд переднього навісного обладнання і боковин. 12-дюймовий термінал CEBIS із висококонтрастним дисплеєм та високою роздільною здатністю дає змогу зручно зчитувати інформацію за будь-якого освітлення й забезпечує три окремо регульовані зони дисплея. Керування терміналом відбувається через сенсорний екран і поворотні перемикачі. Також можна отримати доступ до всіх налаштувань молотильного блока та очищення за допомогою кнопок прямого доступу

За потреби термінал CEBIS і підлокітник можна регулювати незалежно один від одного для забезпечення оптимальної ергономічної. А за допомогою важеля керування CMOTION, який доступний як альтернатива стандартному важелю керування швидкістю, оператор завжди має під рукою ключові функції, включаючи до семи індивідуально програмованих налаштувань