Ступінь розвитку ярих культур задовільна

0

Проведене в кінці квітня обстеження посівів з метою визначення стану посівів ярих зернових колосових і зернобобових культур показало, що ступінь розвитку рослин в цілому задовільна.

Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Національної академії аграрних наук України, пише АПК-Інформ.

Для оптимального розвитку отриманих сходів рослин зараз недостатньо зволоження посівного шару й суми активних температур, у результаті чого в рослин відзначається уповільнене наростання вегетативної маси й відсутнє формування вторинної кореневої системи, зазначають у НААН.

У посівах ярих зернових колосових культур (ячмінь, пшениця, овес) спостерігається наявність другого листка та початок фази кущіння, висота рослин становить 10,1-15,4 см, а зернобобових (горох, сочевиця, чина й нут) – 4,7-6,0 см.

«Тільки у рослин вівса відмічається утворення вузлових коренів (1,4-2,9 шт./рослину), решта ж колосових культур функціонують за рахунок первинної кореневої системи, що негативно позначається на подальшому загальному розвитку культур. У посівах інших культур (кукурудзи та соняшнику, висіяних у південних районах) зафіксовано появу сходів», – уточнюють експерти.

За даними НААН, у центральній частині України до сівби кукурудзи, соняшнику і круп’яних культур значна частина аграріїв приступила в третій декаді квітня.