Стан посівів ярих культур – що, де і як?

0

Протягом першої декади травня 2020 року в залежності від строків сівби у ярого ячменю, ярої пшениці та вівса відзначався третій лист, закладення вузлових коренів, кущіння. У південних і місцями в центральних областях – закладання нижнього вузла соломини. На окремих посівах північних областей – проростання зерна.

Про це повідомляє Відділ агрометеорології Центру аналізу, прогнозування гідрометеорологічних умов і забезпечення Українського Гідрометцентру, пише agronews.ua.

Густота ярого ячменю становить від 260 до 450 рослин на 1 м2. Висота в залежності від фази розвитку – від 10 до 40 см. Стан посів переважно добрий і задовільний. У південних областях відзначалося ушкодження с/г шкідниками.

Кукурудза в залежності від строків сівби знаходиться в фазах проростання зерна й появи сходів. На ранніх посівах почалося утворення листя (третій і п’ятий лиски), місцями ще триває сівба.

Протягом першої декади тривала сівба гречки і проса. На площах, засіяних раніше, утворилися сходи.

У гороху на більшості площ триває утворення листя, на ранніх посівах відзначалася поява суцвіть. Висота рослин – від 9 до 30 см. Густота посівів в межах 80-150 рослин на одиницю площі. Стан посівів переважно добрий, але в окремих районах Одеської області – незадовільний.

Триває сівба сої, на ранніх посівах утворилися сходи. Стан сходів рослин хороший і відмінний.

У цукрових буряків на ранніх посівах триває листоутворення, на пізніх – зійшли сходи.

Протягом декади на рано засіяних площах соняшнику дуже рано утворилася друга пара справжніх листків, на інших площах триває сівба й утворюються сходи. Стан посівів переважно добрий. Унаслідок посушливих умов і пошкодження с/г шкідниками у південних областях відзначається зрідженість посівів.

У багаторічних трав (конюшина і люцерна) триває ріст стебла і освіт суцвіть. Стан рослин переважно добрий.