Стабільна робота KSG Agro під час війни дозволила оновити його кредитний рейтинг РА «Експерт-Рейтинг» у I кв. 2022 р. на рівні uaA+

0

Стабільна робота KSG Agro, зокрема, свинокомплексу холдингу, під час війни дозволила підтвердити його кредитний рейтинг РА «Експерт-рейтинг» у I кв. 2022 р. на рівні uaA+.

Про це повідомляє прес-служба холдингу з посиланням на рейтингову агенцію «Експерт-Рейтинг».

“З початком повномасштабних воєнних дій в Україні агрохолдинг KSG Agro прийняв комплекс заходів для забезпечення безперебійної роботи у сфері рослинництва та свинокомплексу, чия діяльність відноситься до сфери продовольчої безпеки України. Так, були переглянуті логістичні ланцюжки, вирішено питання забезпечення транспортом із безпечними маршрутами доставки продукції, мотивовано персонал двократним підвищенням зарплати, сформовано стратегічний запас комбікормів.

«З метою безперебійної діяльності колективу за підтримки Асоціації свиноводів України через Дніпропетровську ОДА в Мінагрополітики були подані списки співробітників з метою їх броні від мобілізації. Така стратегія холдингу, що призвела до його безперебійної роботи та поставок, була високо оцінена РА «Експерт-Рейтинг», який на прчатку серпня оновив довгостроковий кредитний рейтинг KSG Agro у І кв. 2022 р. за національною шкалою на рівні uaА+ (рейтинг за міжнародною шкалою Агентства – на рівні ВВВ)», – йдеться в повідомленні.

Серед інших факторів підтвердження високого кредитного рейтингу стало зростання власного капіталу холдингу за період з 31.03.2021 р. по 31.03.2022 р. у 3,74 рази – до 23,42 млн. долл., зниження зобов’язань на 21,43% – до 45,31 млн. дол. і, як результат, зростання співвідношення між власним капіталом та зобов’язаннями KSG Agro на 40,84 п.п. до 51,70%.  «Істотне зростання рівня забезпеченості KSG Agro власним капіталом позитивно впливає на платоспроможність компанії і високо оцінюється агенцією». – зазначають експерти РА «Експерт-Рейтинг».

Крім того, на їх думку, важливо, що переважну частку в структурі довгострокових зобов’язань KSG Agro станом на 31.03.2022 року посідали довгострокові кредити, обсяг яких в аналізованому періоді зріс на 5,78% – до 25,97 млн. дол.

«Обсяги реалізації продукції компанії в аналізованому періоді все ж таки показали зростання. Зокрема, дохід від реалізації за перший квартал 2022 року порівняно з першим кварталом 2021 року виріс на 0,54% і склав 3,54 млн.дол. При цьому, чистий прибуток KSG Agro за підсумками першого кварталу 2022 року виріс порівняно з аналогічним періодом 2021 року в 2,45 раза до 1,84 млн. дол. Істотне зростання фінансових результатів KSG Agro позитивно відобразилось на показниках рентабельності продажів і рентабельності активів компанії, які в аналізованому періоді продемонстрували істотне зростання», – зазначають аналітики РА «Експерт-Рейтинг».

Аналіз консолідованої фінансової звітності KSG Agro показав, що показник EBITDA за підсумками першого кварталу 2022 року порівняно з першим кварталом 2021 роком зріс на 9,96% до 1,52 млн. дол., а співвідношення між сумою EBITDA за перший квартал 2022 року та обсягом кредитів станом на 31.03.2022 року зросло порівняно з минулорічним показником на 0,29 п.п. до 5,36%, що позитивно оцінюється РА «Експерт-Рейтинг».

Агентство зазначає, що, з початку російського вторгнення в безпосередній близькості від активів холдингу бойових дій не відбувалося, KSG Agro не має клієнтів з росії, а динаміка цін на продукцію, що виробляє агрохолдинг, є сприятливою.

Крім того, не зважаючи на військову агресію рф проти України, KSG Agro отримав  в першому кварталі 1,33 млн. дол. кредитних коштів для проведення посівної кампанії від ТАСКомбанку.  Також компанія, навіть в умовах воєнного часу, продовжила нарощувати темпи виробництва свинини – так KSG Agro у березні збільшив обсяг реалізації свиней на 3% у порівнянні з лютим 2022 р.

Таким чином, агентство відзначає суттєве зростання рівня покриття власним капіталом зобов’язань, збільшення фінансових результатів, високі показники ефективності компанії, а також зростання співвідношення між EBITDA та кредитами.