Соя – одна з найважливіших культур для сільськогосподарського виробництва України

0

Україна є найбільшим виробником сої у Європі та посідає 8 місце за виробництвом зернобобової у світі. Відповідні дані оприлюднив керівник з якості регіонального представництва Асоціації “Дунайська соя” Володимир Пугачов.

Як пише SEEDS.org.ua з посиланням на SuperAgronom, не зважаючи на досить складний рік та цінову політику, соя була й буде однією з найбільш вирощуваних та привабливих культур для експорту.

При тому, що прогноз виробництва сої у 2019 році становив 1,6 млн тонн, фактично цьогорічний урожай склав 3,7 млн тонн з середньою урожайністю 2,35 т/га.

Відповідно до слів пана Володимира, ринок сої є одним з найважливіших для сільськогосподарського виробництва України. За останні 10 років площі під соєю зросли більше, ніж втричі, і станом на 2019 рік досягнули 3,7 млн га. Це становить 8,5% від усіх площ під сільгоспкультурами.

“Зі свого боку, Асоціація “Дунайська соя” всіляко сприяє підвищенню конкурентоспроможності українських виробників сої на світовому ринку. З цією метою проводяться навчальні програми для фермерів, що включають кращі практики сталого виробництва сої, відбувається координація навчальних проектів щодо сортів культури та підходів до виробництва, практикується обмін досвідів під час Днів поля”, — зазначив Володимир Пугачов.