Помер підприємець доктор Бернард Кроне

0

Компанія KRONE GmbH з глибоким сумом сповіщає, що 14 жовтня 2022 року після нетривалої важкої хвороби у віці 82 роки помер її давній власник, канд. техн. наук, почесний доктор Бернард Кроне.

Разом із родиною, рідними та близькими сумують не лише понад 7000 співробітників, але і міжнародне сільськогосподарське машинобудівне співтовариство та європейська індустрія виробників трейлерів, на яку д-р Бернард Кроне мав значний вплив за роки своєї роботи. Контакт із клієнтами, особисті розмови з робітниками сфер діяльності – завжди були для нього дуже важливими аспектами діяльності.

Бернард Кроне з самого юного віку ріс разом із компанією. Ще у дитинстві батьки часто брали його з собою на виробництво та на зустрічі до клієнтів. Будучи 6-річним школярем юнак запевняв свого вчителя, що в майстерні він зможе навчитися більшому, ніж у школі. Звісно, він не перестав відвідувати навчальний заклад, а відразу після закінчення школи пройшов відповідне стажування. Після цього, у 1959 році, аби отримати фах інженера-механіка, Бернард Кроне почав навчатися в одному із вишів Кельна, і був наймолодшим студентом.

Через три роки він успішно завершив навчання та приєднався до штату компанії й брав активну участь у її діяльності. Потім батько направив Бернарда Кроне в Ірландію, аби той навчався за кордоном, оскільки хотів підготувати сина для управління сімейним підприємством якомога раніше. У 1970 році його батько у досить молодому віці несподівано помер. Як єдиний спадкоємець пан Бернард прийняв керівництво компанією з виробництва сільськогосподарської техніки у місті Шпеле. Це був визначний крок для нього, адже прийшлося взяти на себе відповідальність за сімейний бізнес.

Доктор Бернард Кроне був далекоглядним керівником та мав підприємницький хист. Його життєвий підхід був запозичений із робіт італійського філософа Данте Аліг’єрі: «Хтось чекає, коли ситуація зміниться, а інший енергійно бере ситуацію під свій контроль і починає діяти», і він, звичайно, діяв. Пан Бернард продовжував ефективно розвивати компанію й приймати новаторські рішення щодо її диверсифікації: крім виходу на ринок причепів, він ініціював, серед іншого, створення самохідної кормозбиральної техніки.

Протягом багатьох десятиліть він формував групу підприємств KRONE, брав участь у розробці продуктів та окреслював курс, перш ніж у 2010 році офіційно передати важелі керування своєму сину Бернарду Кроне-молодшому. Його найважливіша порада своєму наступнику: «Завжди залишайся ковалем із Емсланда, як твій прадід, твій дід і твій батько».

Доктор Кроне активно співпрацював з асоціаціями й обєднаннями: Асоціацією сільськогосподарських машин та сільськогосподарських тракторів (LAV), у якості президента Європейського об’єднання виробників сільськогосподарської техніки (CEMA), Союзом машинобудівників Німеччини (VDMA), багато років був віце-президентом Німецької асоціації автомобільної промисловості (VDA) та головою групи виробників «Причепи, кузови й автобуси».

Його заслуги неодноразово відзначали як у професійних колах, так і широка громадськість. Технічний університет Кароло Вільгельміни у Брауншвейзі присвоїв йому звання почесного доктора. Бернард Кроне отримав медаль Тіло Фрайхера фон Вільмовські за «багаторічні цінні імпульси на користь людей, які зайняті у сільському господарстві», а також золоту памятну монету Макса Ейта. Колишній прем’єр-міністр Нижньої Саксонії Крістіан Вульф вручив йому Хрест на стрічці за заслуги перед Нижньою Саксонією; прем’єр-міністр Штефан Вайль – Хрест за заслуги перед землею Нижня Саксонія 1-го ступеня. Крім того, пан Бернард отримав галузеву нагороду LEO (Logistics Excellence Optimization) у категорії «Інновація/Ідея» за відомий концепт довгої вантажівки. Він також був нагороджений медаллю Емсланда, памятною монетою Грасгофа – вищою нагородою Асоціації німецьких інженерів, а також «Великою машиною» Федеральної асоціації вантажних перевезень, логістики та утилізації (BGL). Німецька асоціація автомобільної промисловості VDA у 2013 році зробила його почесним членом.

Батько трьох дітей і дідусь кількох онуків у повсякденному житті пан Бернард був відомий як завзятий мисливець та фермер, який робить усе для відродження природи як свого рідного регіону, так і за його межами. Активна участь у розвитку місцевих товариств також була невідємною частиною його життя. Чесність, надійність, прямолінійність – ось ці епітети, якими характеризують доктора Кроне люди, які тісно спілкувалися з ним.

Члени сімї, керівництво компанії й усі співробітники продовжують справу всього його життя, виконуючи обовязки перед майбутніми поколіннями.