Що очікувати горіховому бізнесу в 2020 році?

0
nuts

У 2019 році в Україні було закладено 2 тис гектарів нових насаджень горіхів.

Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно, пише SEEDS.org.ua.

1,039 тис га припало на фундук, 0,961 тис. га – на волоський горіх.

Відповідно до державної програми, по завершенню року садівники отримали 119,8 млн грн компенсації за посадковий матеріал за перше півріччя і 160,2 млн грн за друге.

Пан Володимир сказав, що це дозволило майже повністю задовольнити фактичні потреби по компенсації садивного матеріалу за 2019 рік 233 садівничим суб’єктам господарювання в Україні.

“Новий рік стартує марафоном за компенсації-2020”, — додав він.

У 2020 році горіховий бізнес в Україні очікує:

  • Збільшення площ горіхових насаджень сортовими саджанцями в інтенсивних горіхових садах, сіянцями при рекультивації або створенні нових полезахисних насаджень за програмою агролісомеліорації. Посадять понад 2240 га нових горіхових садів і близько 300 га лісових насаджень горіхоплідних культур.
  • Валовий збір волоського горіха прогнозується в межах +126 тис тонн, із яких близько 60 тис тонн буде експортовано (велика частина в країни Перської затоки й південно-східну Азію).
  • З’являться закупівельні підприємства по фундуку, невеликі партії якого експортують у країни Прибалтики та скандинавські країни.
  • Експортні ціни на волоський горіх залишаться на рівні минулого року, проте ціни внутрішнього ринку на несортовий горіх можуть зменшитися.
  • Горіхові сади малої та середньої площі (до 30 га) об’єднуватимуться в регіональні кооперативи з підприємствами переробки.
  • Будуть продовжені активні спільні дії членів Української горіхової Асоціації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Торгово–промислової Палати України, ЗМІ за брендинг українського горіха в світі.
  • На ринку України і країн зарубіжжя з’являться нові українські продукти переробки горіха з високою доданою вартістю (продовольчої та непродовольчої групи товарів).