Що коїться з цінами на цибулю-сіянку?

0

Ціни на садивну цибулю то зростають, то стрімко падають. Наразі дефіцит сіянки змінився її надлишком.

Про це пише agronews.ua.

На гуртові ринки України активно завозять цибулю-сіянку. На найбільшому гуртовому ринку країни “Шувар”, за інформацією аналітичного департаменту ринку, обсяги сіянки зросли на 50%.

На початку посівного сезону-2020 ціна на сіянку вітчизняного виробництва стрімко зросла й доходила до 85-90 грн/кг на гурті та по 100 грн/кг у роздріб. Таке зростання ціни було найвищим серед овочів.

Подекуди на ринках відмічалося зниження наявних обсягів посадкового матеріалу цибулі.

Водночас у 2019 році ціна на сіянку була вдвічі вищою – до 185 грн/кг, тож трейдери сподівалися заробити на ній і цьогоріч. Унаслідок чого гуртові ринки швидко наповнилися цим товаром.

«Наші трайдери чудово пам’ятають, як добре вони заробили рік тому, коли ціни на товарну цибулю були рекордними, а попит на «сівок» шаленим. Ті, хто постійно займаються цим бізнесом, у цьому сезоні також збільшили обсяг замовлень в ЄС і, відповідно, зараз пропозиція є значно більшою, ніж зазвичай у цей період», – прокоментувала ситуацію керівниця департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».Тетяна Гетьман.

Зараз ціна на цибулю-сіянку впала до середньозваженого значення у 45 грн/кг. Максимальна вартість не перевищує 55 грн/кг. З огляду на те, що масова посівна кампанія цього року вже добігає завершення, ціни на садивний матеріал цибулі можуть знизитися ще відчутніше. Так вартість цибулі-сіянки вже протестувала поріг у 35 грн/кг. Можливо, саме його ми побачимо на цінниках незабаром.