Щастя може бути економічно вигідним

0

VoxUkraine виявила зв’язок між щастям, продуктивністю та рівнем ВВП

У World Happiness Report за 2019 рік Україна посідає 133 місце за рівнем щастя серед 156 країн.

У VoxUkraine вважають, щоб зробити українців щасливими, треба розробляти політику з інструментами для різних вікових груп. Люди, що починають кар’єрний шлях, потребують підтримки у переїзді до великих міст та старті самостійного життя. Українці середнього віку хочуть мати умови для побудови сім’ї —держава може підтримати це через розумне законодавство у сфері сімейного права, праці та соціального захисту. Літні люди бажають бути частиною великої родини (чи спільноти) та бути захищеними від втрати грошей, чого можна досягти за допомогою фінансового страхування та освітніх програм. Також важливо проводити інформаційні кампанії з доречності шлюбу у будь-якому віці, надавати психологічну допомога сім’ям у кризі, дозволити одностатеві шлюби.

10 цікавинок про щастя українців:

  • Уряд “взяв курс” на щастя. Восени міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов зазначив: «Ми не розвиваємо економіку заради розвитку економіки, не підвищуємо ВВП заради високого ВВП. Головна наша мета – щастя людей».
  • На жаль, поки українці не такі вже й щасливі. У World Happiness Report за 2019 рік Україна посідає 133 місце за рівнем щастя серед 156 країн. З двох боків її оточують африканські країни – Чад та Ефіопія.
  • У 2018 році розмір доходу вже менше впливає на рівень щастя у порівнянні з 2005 роком. Бідність не є синонімом нещастя – більше третини тих, хто відповів, що не має достатньо грошей навіть на їжу, зазначили, що є щасливими.
  • Щасливі люди працюють на 12% продуктивніші, ніж їх колеги.
  • Люди у віці  40-59 років дуже переймаються, що залишаться без роботи.
  • Висока інфляція не знижує рівень щастя українців – а для пенсіонерів навіть збільшує його. Можливо, такий результат спричинений помітним підвищенням пенсій та інших виплат у роки з високою інфляцією.
  • Літні люди в Україні найменш щасливі (3/4 людей у віці 18-29 років відповіли, що щасливі, а серед тих, хто старше 60 років, таких було менше половини)
  • Офіційний сімейний статус є значним чинником рівня щастя для людей у будь-якому віці.
  • Для людей старше 40 років чим більша родина – тим більше задоволення від життя.
  • В селах українці переважно живуть менш щасливо, ніж у містах. Проте щодо міст вподобання українців змінюються з віком. Молодь максимально щаслива, коли живе у мегаполісах, а люди середнього та похилого віку віддають перевагу життю у середніх та великих містах.