Режим безмитної торгівлі США з Україною для окремих товарів стане доступним

0

25 жовтня Президент США Дональд Трамп відновив режим безмитної торгівлі, що діє щодо окремих товарів з України.

Про це йдеться в указі американського президента, повідомляє UkraineFood.org AgroNews.

Указ Трампа станне чинним через п’ять днів після його опублікування. Таке рішення прийняли у зв’язку з тим, що Україна “домоглася прогресу в забезпеченні адекватного та ефективного захисту прав інтелектуальної власності”. У документі йдеться, що в грудні 2017 року режим торгових преференцій для низки товарів з України було припинено через недостатнє дотримання в країні захисту інтелектуальних прав.

В офісі торгового представника США зазначили, що скасування мит стосуватиметься товарів, постачання яких становило приблизно третину від обсягу безмитного українського експорту в США до введення в 2017 році відповідних обмежень. Загальна сума склала 36 млн доларів.

Для яких саме видів продукції діятиме пільговий режим торгівлі в заяві не сказано.

Нагадаємо, режим безмитної торгівлі в США діє в рамках програми Генеральної системи торгових преференцій, яка діє переважно для бідних країн, а також для країн, що розвиваються. Вироби з них не обкладаються митом. У 2017 році ця перевага діяла для 3500 товарів з України.

У 2014 році Україна була 79-ю за обсягами експорту в США, товарообіг між країнами тоді становив всього 2,2 мільярда доларів США.