“Промислове свинарство в Україні «не збавляє обертів»” – Асоціація свинарів України

0

Незважаючи на тенденції скорочення числа промислових свиногосподарств в останні кілька років, сукупна кількість сільськогосподарських підприємств, що утримують свинопоголів’я складає близько 1,7 тисячі.

Про це повідомляє Асоціація свинарів України.

Проте основний стрижень та водночас рушійну силу промислового свинарства представляє відносно невелике число свиногосподарств, стверджують в Асоціації.

Згідно з цьогорічним рейтингом найпотужніших промислових свиногосподарств, сумарне маточне поголів’я підприємств, що увійшли до складу ТОП-55 складає понад 3/4 чисельності промислових свиноматок в Україні (майже 161 тис. голів), а сукупні обсяги річної реалізації свиней на забій — 68% пропозиції живця (351 тис. тонн), вирощеного в сільськогосподарських підприємствах.

Як зазначають в АСУ, лише 40% свиногосподарств, які увійшли до тридцятки найбільших операторів ринку свинини, наростили поголів’я. У 2019-му 25 з 30 підприємств змогли частково чи в повній мірі втілити плани розвитку: покращити умови утримання тварин та їх виробничі показники, розвинути інфраструктуру підприємства, розширити виробничі потужності за рахунок будівництва чи реконструкції.

Незважаючи на непростий 2019-й та досить турбулентний початок 2020-го, майже всі учасники цьогорічного ТОП-у мають плани подальшого розвитку підприємств, йдеться в повідомленні. Серед них — і реконструкція та/чи модернізація майданчиків, і будівництво нових, і закупівля маточного поголів’я, і нарощування його за рахунок власновирощених тварин.

“Тож, попри усі складнощі роботи у галузі та численні фактори невизначеності, промислове свинарство в Україні «не збавляє обертів»” – підсумовують в Асоціації.