Прогнозують подорожчання української кукурудзи

0

3 січня на тлі посилення конфронтації між США та Іраном і стрімкого подорожчання нафти березневі ф’ючерси на кукурудзу виросли до 154,1 $/т. Однак уже з 6 січня під тиском низького попиту, зниження торгової активності через тривалі вихідні та скорочення спекулятивними фондами числа контрактів перед звітом USDA вони опустилися до 150,87 $/т.

Про це повідомляють аналітики GrainTrade, пише UkraineFood.org.

За тиждень експорт кукурудзи з США знизився до 550,9 тис. тонн, що на 9,84% поступається відповідному показнику минулого року. Крім того, це значно менше прогнозованого рівня USDA в 47 млн тонн, для якого потрібно експортувати 1 млн тонн щотижня. Поки що з початку сезону реалізовали лише 8,6 млн тонн кукурудзи.

Погода в Бразилії та Аргентині сприяє розвитку посівів кукурудзи. У Бразилії опади прогнозують на наступні тижні, а в Аргентині вони пройшли минулого тижня. Тепер буде сухо, але не жарко. Перспективи хорошого врожаю збільшують кількість пропозицій південноамериканської кукурудзи.

Ціни на поставки в березні-квітні кукурудзи в Південну Корею і В’єтнам встановилися на рівні 214-215 $/т CIF, і навряд чи будуть рости. Адже В’єтнам, який є третім за обсягами світовим імпортером кукурудзи, планує скоротити її імпорт на 13%. Це пов’язано зі зменшенням споживання, обумовленого зниженням поголів’я свиней через АЧС. У минулому році внаслідок цієї хвороби країна втратила 20% поголів’я або 6 млн свиней.

За даними МСГ США в сезоні з травня, В’єтнам імпортує 10 млн тонн кукурудзи, що на 1,5 млн тонн менше прогнозів.

Індія перенесла тендер із закупівлі кукурудзи на 14 січня, проте збільшила план закупівлі з 50 до 175 тис тонн, що також стане додатковим індикатором цін.

В Україні після тривалих вихідних трейдери очікують зростання цін на кукурудзу до 178-180 $/т FOB. Однак за прогнозами експіртів, подальше зростання буде обмежене цінами на чорноморську кукурудзу в ЄС, яку пропонують по 180-181 $/т FOB.