Президент обіцяє дослухатися до аграріїв

0

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками аграрної галузі, щоб обговорити питання проведення земельної реформи та запровадження ринку сільськогосподарської землі.

Як повідомляє прес-центр глави держави, у зустрічі взяли участь представники всеукраїнських аграрних громадських організацій, галузевих асоціацій, фермерських господарств, малих та великих аграрних підприємств.

Серед присутніх також були Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, уповноважений Президента із земельних питань Роман Лещенко та керівник Офісу Президента Андрій Богдан.

Пан Зеленський підкреслив, що для якісного впровадження вказаної реформи в нашій державі важливо не тільки вивчити досвід інших країн, а й вислухати думки тих, хто безпосередньо працює на землі.

Учасники висловилися за поетапне запровадження ринку землі: на першому етапі право придбати землю надаватиметься виключно українцям, а іноземці одержать таку можливість лише на останньому етапі реформи.

Андрій Богдан зазначив, що легалізація обігу земель сільськогосподарського призначення дасть поштовх до залучення додаткових міжнародних інвестицій в аграрну галузь.

На зустрічі наголосили на необхідності забезпечення доступних кредитів для малих і середніх фермерських господарств та недопущення монополізації ринку сільськогосподарської землі.

Крім того, обговорили питання площ земельних ділянок, які можна буде придбати фізичній особі чи фермерському господарству, і підкреслили важливість ухвалення антирейдерського законодавства.