Перші аграрні розписки на Хмельниччині

0

Кредитна спілка «Перша Подільська Фермерська» видала свою першу аграрну розписку.

Спілка поширює свою діяльність на південні райони Хмельницької області.

На початку жовтня вона вперше використала фінансову аграрну розписку із заставою майбутнього урожаю озимої пшениці. Тепер цей інструмент є складовою кредитної політики фінансової установи.  

Аграрні розписки набирають все більшого поширення зараз, адже дрібні фермери будь-якого регіону країни не мають достатньої «твердої» застави, щоб отримати фінансування на проведення сезонних робіт, модернізацію приміщень, обладнання та поповнення оборотного капіталу. Розписки ж влаштовують обидві сторони – кредиторів та позичальників. Кредитора приваблює можливість позасудового стягнення у випадку прострочення заборгованості й те, що інформація про позичальника буде розміщена в Реєстрі аграрних розписок і буде загальнодоступною до виконання ним своїх зобов’язань. А позичальнику до вподоби можливість отримання кредиту без застави нерухомості чи техніки.

«Сільське господарство нашої держави як і вся економіка в цілому потребує сучасних технологій і техніки, а це кредити. Аграрні розписки в цьому плані є одним із досить зручних інструментів зменшення ризику кредитування (він не є панацеєю але є робочим і дієвим інструментом)» – зазначає голова правління кредитної спілки «Перша Подільська Фермерська» Сергій Гищук.