ПЕЛЕТИ НА ПАЛИВО

0

Пелета із сільськогосподарської сировини перевершує всі види палива за економічними показниками. Застосування пелет, як альтернативного для виробництва тепла для свинокомплексу біопалива забезпечило холдингу KSG Agro 70% заощадження витрат на тепло порівняно з газом

Тема виробництва та використання пелет є складовою частиною програми енергозбереження холдингу. У 2012 році сконтактували із польськими партнерами PolishEnergyPartners, які мають 4 фабрики, що виробляють біопаливо з соломи. Відтоді й почали розвивати цей напрям, який включає як виробництво пелет, так і їх використання у системі опалення тваринницьких комплексів, побутових та виробничих приміщень. Найефективніша культура – міскантус Встановили обладнання, що дає змогу переробляти солому на пелети без попереднього сушіння. Почали на власних землях вирощувати біомасу енергетичних рослин. Перепробували кілька ви- дів різних енергетичних культур, зокрема: тополю, вербу, тростину, міскантус. З’ясували, що міскантус – найефективніший. Його плюсом є те,що він росте на землях, непридатних для рільництва, закладати його потрібно 1 раз на 20 років, не потребує багато вологи, має гарну енергоефек- тивність, – наприклад, солома пшениці забезпе- чує 14,5 ГДж/т, тоді як міскантус – 17,5 ГДж/т. KSG Agro вже заклав власні батьківські поля міскантуса, у планах – розширити площі промислових плантацій цієї культури до 2500 га.

Запуск заводу на 60 тис. т – учервні 2015 р. У KSGAgro вже завершили будівництво заводу ТОВ «Агроплаза», з березня відбудеться монтаж обладнання, а у червні – заплановано за- пуск виробництва. Завод розрахований на виробництво 60 тис. т пелет на рік (донині в холдингу виробляли 5000 т пелет на рік). Пелети вироблятимуть зі змішаної сировини: солома зернових і ріпаку, пожнивні рештки кукурудзи, біомаса міскантусу. Площі, з яких буде збиратися сировина, розташовані поруч із пелетним заводом.

                                Завод з виробництва пелет в Україні за прототипом заводу в Польщі

1таб2

                   Поля міскантуса 2-го року врожаю.Праворуч – головний агроном KSGAgro                                          

Енергоефективність пелет Енергетична калорійність паливних гранул нового виробництва становитиме 4200 Ккал/т. Якщо перерахувати енергетичний потенціал усієї продукції (254,5 тис. МВт/год), то вона відповідатиме використанню 28,7 млн м3 природного газу (теплотворна здатність с/г пелет становить 4200 Ккал/т, природного газу – 7500 Ккал/1000 м3 ). KSG Agro займається також проектуванням і встановленням котелень з котлами, які працюють на пелетах. На власному свинокомплексі на 230 000 товарних свиней на рік, завдяки таким котлам, повністю замінили використання газу і заощадили 70% витрат на паливо. Ринок пелет Об’єм споживання твердого біопалива в Україні становить понад 760 тис. т/рік. Темпи зростання попиту на цей вид палива – +7,8%на рік, а зростання цін на міжнародному ринку +9,2%. Нинішній дефіцит внутрішнього споживання становить 31% і покривається завдяки іншим видам палива. «Сільськогосподарські» пелети мають високий експортний потенціал і за умови міжнародної сертифікації можлива організація їхнього експорту. ТОВ «Агроплаза» вже має підготовлені контракти на поставки пелет за кордон. Завод розміщений на базі елеваторно-борошномельного комплексу поряд із залізничними коліями,тому виграє й за логістикою. Станом на 1 грудня 2014 року середня ринкова ціна на с/г пелети становить 1000 грн/т.

Плантації міскантуса 2-го року врожаю

                                                  Плантації міскантуса 2-го року врожаю

 

Галина Більченко, Agroexpert, за даними звітів KSGAgro

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here