Ольга Трофімцева залишається у вітчизняному агросекторі

0

В.о. міністра аграрної політики та продовольства України у 2019 р. Ольга Трофімцева, яка очолювала головне аграрне відомство до його ліквідації, має намір продовжувати працювати в українському агросекторі. «Останнім часом мене дедалі частіше запитують, що я робитиму далі, чи не збираюся повертатися до Німеччини», – зауважує вона (з 2002 до 2016 рр. Ольга Трофімцева вела наукову діяльність та працювала у Німеччині. – Ред.).

Ольга Трофімцева залишається у вітчизняному агросекторі

Під час зустрічі з журналістами пані Ольга розповіла, що після складання повноважень вона отримала низку пропозицій щодо подальшого працевлаштування, зокрема і від бізнесу та політичного спрямування. Утім, вона вирішила зайнятися громадською діяльністю у вітчизняному агробізнесі й продовжити реалізовувати набутий досвід та контакти. Звісно, для цього планує зареєструвати юридичну особу, аби працювати у правовому полі. «Наразі приймаю рішення щодо вибору форми підприємництва», – пояснила колишня очільниця агроміністерства. Серед окреслених нею напрямів, яким планує приділити особливу увагу: перегляд умов Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом; налагодження комунікацій і робота над позитивним експортним іміджем України у світі; підтримка діджиталізації та розвитку в сільському господарстві, як шанс для розвитку сільських територій; підвищення привабливості агросектору для молоді. «Україна найближчим часом за всіма показниками має перетворитися на європейську країну. І питання ґендерної нерівності є невід’ємною складовою у цьому процесі», – запевняє пані Ольга, яка стала першою жінкою, котра очолила в Україні аграрне відомство.

У найближчих планах громадської діячки зустрічі з профільними асоціаціями, організація торговельних місій для українських компанії у Африці та Азії.

Ірина Корчагіна, Agroexpert