Нововедення в аграрних розписках

0

У Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт, який визначає аграрні розписки неемісійним цінним папером (аналогічно до векселів), що існує у формі електрон­ного документа з можливістю отримати друкований витяг.

Про це повідомляє agroreview.

За словами спеціаліста проєкту Розвитку фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії, IFC Кирила Мухомедзянова, такий крок дозволить зробити інструмент надійнішим, оскільки унеможливить шахрайство з паперовими документами.

Мухомедзянов повідомив про автоматизаці. реєстрації та інші операцій з аграрними розписками (далі – АР, ред). Фермери та кредитори зможуть працювати з АР безпосередньо в особистих кабінетах Реєстру аграрних розписок, що здешевить та оптимізує роботу для користувачів.

Можливість звертатися до нотаріуса-реєстратора для здійснення операцій з аграрними розписками збережеться.

Розписки пропонують поділити на індивідуалізовані та стандартизовані. Індивідуалізовані міститимуть обов’язкові реквізити та інші умови, визначені за домовленістю сторін (аналогічно до поточного механізму).

Стандартизовані АР матимуть єдину форму, затверджену національною комісією із цінних паперів та фондового ринку і міститимуть обов’язкові реквізити, передбачені новим законом.

Після видачі стандартизовані аграрні розписки можуть бути переведені в електронну форму у вигляді облікового запису на рахунку в цінних паперах у системі депозитарного обліку цінних паперів. За словами спеціаліста IFC, це дозволить АР торгуватися на фондовій біржі та залучати більше капіталу в аграрну галузь країни.

Розписки видаватимуть представникам тваринництва та рослинництва, а також представникам кооперативів.