Нові законопроєкти: сертифікація насіння й поводження з пестицидами й агрохімікатами

0

5 лютого на засіданні парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики депутати підтримали два законопроєкти — щодо сертифікації насіння та щодо поводження з пестицидами і агрохімікатами.

Про це повідомляють у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, пише agroportal.ua.

Було розглянуто законопроєкт №0029, що передбачає приєднання України до Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за хрестоцвітними та іншими олійними або прядивними культурами, цукровому та кормовому буряку.

«Прийняття цього законопроекту дасть змогу сертифікувати насіння цих культур за міжнародними нормами. Це сприятиме підвищенню якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, рівня конкурентоспроможності вітчизняних сортів на зовнішніх ринках, задоволенню експортного попиту та відкриттю нових ринків збуту», — йдеться в повідомленні відомства.

Народним депутатам також представили законопроєкт №2548, направлений на вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами, модернізацію українського законодавства та наближення його до європейського.

«Метою законопроєкту є забезпечення повної прозорості та простежуваності регуляторних та дозвільних процедур шляхом переведення у цифровий формат, а також зміна повноважень органів виконавчої влади», —пояснили в міністерстві.